Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 40 от 24.02.2023, Районен съд - Девня

Съд
Районен съд - Девня
Дело
Административно наказателно дело 41/2023
Вид
Определение № 40
Подписан
24.02.2023
В сила
13.06.2023
Състав
ДАНИЕЛА ХРИСТОВА ВЪЛЕВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 59 · Закон за административните нарушения и наказания
  • чл. 59 ал. 2 · Закон за административните нарушения и наказания
  • чл. 63г · Закон за административните нарушения и наказания

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 40 гр. Девня, 24.02.2023 г.

РАЙОНЕН СЪД – ДЕВНЯ, ІV НАКАЗАТЕЛЕН СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и четвърти февруари през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Председател: ДАНИЕЛА ВЪЛЕВА като разгледа докладваното от ДАНИЕЛА ВЪЛЕВА Административно наказателно дело № 20233120200041 по описа за 2023 година Производство по делото е образувано въз основа на постъпила в съда жалба, по реда на чл. 59 от ЗАНН, предявена от П. Х. П., ЕГН: **********, с адрес: *** срещу Наказателно постановление №23-0000203, издадено на 08.04.2022 г. от Началника на отдел „Контрол“ в РД“АА“ - Варна.

Така депозираната жалба е процесуално недопустима, т.к. е просрочена.

Видно от приложената към АНП разписка от Еконт е, че жалбата е подадена по куриер на 03.05.2022 г., а наказателното постановление, видно от отразеното в него е връчено на въззивника на 15.04.2022 г.

В случая 14 дневния срок за обжалване на наказателното постановление, съгласно чл. 59 ал. 2 от ЗАНН е изтекъл на 29.04.2022 г. – работен ден, т.е. жалбата е подадена след неговото изтичане.

При така установените обстоятелства се налага изводът, че жалбата е изначално недопустима и не е следвало да й се дава ход, поради което и съдебното производство по делото следва да се прекрати.

Водим от горното и на основание чл. 63г от ЗАНН, съдът ОПРЕДЕЛИ:

ПРЕКРАТЯВА съдебното производството по НАХД №41/2023 г. по описа на Районен съд - Девня.

1

Определението подлежи на обжалване с частна жалба в седмодневен срок пред Административен съд - Варна, считано от датата на съобщаването му на страните.

ДА СЕ ВЪРНЕ на АНО жалбата, ведно с цялата преписка към нея след влизане на определението в сила.

Съдия при Районен съд – Девня: _______________________ 2