Решение № 326 от 19.07.2024, Окръжен съд - Варна
- Съд
- Окръжен съд - Варна
- Дело
- Търговско дело 110/2023
- Вид
- Решение № 326
- Подписан
- 19.07.2024
- В сила
- 27.07.2024
- Състав
- Мария Кирилова Терзийска
Цитирани разпоредби
- чл. 101 ал.1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 613а ал.1 · Търговски закон
- чл. 621 · Търговски закон
- чл. 632 ал.1 изр. първо, предложение последно · Търговски закон
- чл. 632 ал.2 · Търговски закон
- чл. 632 ал.4 · Търговски закон
- чл. 632 ал.6 · Търговски закон
РЕШЕНИЕ
№ 326 гр. Варна, 19.07.2024 г.
В ИМЕТО НА НАРОДА
ОКРЪЖЕН СЪД – ВАРНА в закрито заседание на деветнадесети юли през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Председател: Мария К. Терзийска като разгледа докладваното от Мария К. Терзийска Търговско дело № 20233100900110 по описа за 2023 година за да се произнесе взе предвид следното:
С решение № 295/27.06.2023г. съдът по несъстоятелността е обявил свръхзадължеността на „КАМЕЛИЯ ИВЕМО” ЕООД, ЕИК 148064394, гр.
Варна, с начална дата 01.01.2022 г., открил е производство по несъстоятелност, длъжникът е обявен в несъстоятелност и е постановена обща възбрана и запор. Производството по делото е спряно, на основание чл.
632 ал.1 изр. първо, предложение последно от ТЗ. Решението е обявено по партидата на ЮЛ при Агенция по вписванията на 27.06.2023 г.
Съгласно чл. 632 ал.2 от ТЗ, спряното производство по несъстоятелност може да бъде възобновено в срок от една година от вписването на решението по ал.1 по молба на длъжник или кредитор в хипотезите на удостоверяване на достатъчно имущество или предплащане на разноски.
В едногодишния срок, който изтича на 27.06.2024 г. е депозирана молба вх. № 16959/02.07.2024 г. /спазен срок чрез подаване с пощенски оператор/ от НАП, гр. София за възобновяване на производството, по която са дадени указания по реда на чл. 101 ал.1 от ГПК вр. чл. 621 от ТЗ, с Разпореждане № 3471/03.07.2024 г.
За привеждане на процесуалното действие по подаване на молбата в съответствие с изискванията на закона, НАП е уведомена на 03.07.2024 г. и в указания едноседмичен срок нередовностите не са отстранени. НАП е предупредена, че при неизпълнение съдът ще счете процесуалното действие за неизвършено.
В контекста на горното, съдът приема, че в срока по чл. 632 ал.2 от ТЗ не е сезиран надлежно от кое да е заинтересовано лице.
В изпълнение на изискванията по чл. 632 ал.6 от ТЗ, съдът е изискал информация от ТД на НАП Варна за прекратени трудови договори, която е удостоверена в писмо вх. № 20451/22.08.2023 г. От ТП на НОИ са изискани данни за предадени разплащателни ведомости. Постъпил е отговор вх. № 17823/10.07.2024 г., с което дължимата проверка от съда по чл. 632 ал.6 изр.2 е 1 изпълнена.
По изложените съображения са налице основанията по чл. 632 ал.4 от ТЗ за прекратяване производството по несъстоятелност и заличаване длъжника от търговския регистър.
Водим от горното, съдът
РЕШИ:
ПРЕКРАТЯВА производството по несъстоятелност на „КАМЕЛИЯ ИВЕМО” ЕООД, ЕИК 148064394, гр. Варна
ПОСТАНОВЯВА заличаване на „КАМЕЛИЯ ИВЕМО” ЕООД, ЕИК 148064394, гр. Варна, от Търговския регистър.
Решението да се впише в Търговския регистър.
Решението подлежи на обжалване пред Варненския апелативен съд в седмодневен срок от вписването му в Търговския регистър, на осн. чл. 613а ал.1 от ТЗ.
Съдия при Окръжен съд – Варна: _______________________ 2