Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 199 от 31.01.2022, Административен съд - Пазарджик

Съд
Административен съд - Пазарджик
Дело
Административно дело 1413/2021
Вид
Определение № 199
Подписан
31.01.2022
В сила
17.02.2022
Състав
НИКОЛИНКА НИКОЛОВА ПОПОВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 151, т. 3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 158, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 160, ал. 1 · Административнопроцесуален кодекс

ОПРЕДЕЛЕНИЕ №199/31.1.2022г. гр. Перник, 31.01.2022 г.

Административен съд-Пазарджик, в закрито заседание проведено на тридесет и първи януари , през две хиляди двадесет и втора година, в състав:

Съдия: Николина Попова като разгледа административно дело № 1413 по описа за 2021 г. докладвано от съдия Попова, за да се произнесе взе предвид следното:

Делото е образувано по жалба на Л.Т.В. , със съдебен адрес *** против Заповед № 21-1006-000522/ 25.11.2021 г. за прилагане на принудителна административна мярка , издадена от Началник група към ОДМВР - Пазарджик , СПП.

С определение № 4 / 04.01.2022 г. на съдия-докладчик по делото жалбата е оставена без движение, като на жалбоподателя са дадени указания в седмо дневен срок от получаване на съобщението да приведе жалбата си в съответствие с изискванията на закона като представи доказателства за платена държавна такса в размер на 10,00 лева по сметка на Административен съд-Пазарджик. Указана му е неблагоприятната последица от неизпълнение на дадените указания, като е посочено, че жалбата ще се остави без разглеждане, а производството по делото ще бъде прекратено.

Съобщение за разпореждането е връчено на

11.01.2022 г., на посочения от жалбоподателя съдебен адрес. Налице е редовно връчване на съобщението и срокът за изпълнението му е изтекъл на 18.01.2022 г., вторник, присъствен ден като недостатъците на жалбата не са отстранени. В указания срок за изпълнение на определението не са постъпили доказателства за неговото изпълнение.

Въз основа на изложеното и на основание чл.

160, ал. 1 от АПК, във връзка с чл. 158, ал. 3 от АПК и чл. 151, т. 3 от АПК жалбата следва да бъде оставена без разглеждане, поради неизпълнение в срок на указанията на съда, а производството по делото следва да бъде прекратено.

Мотивиран от гореизложеното и на основание чл. 160, ал. 1 от АПК, връзка с чл. 158, ал. 3 от АПК, съдът :

ОПРЕДЕЛИ:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на Л.Т.В. , със съдебен адрес *** против Заповед № 21-1006- 000522/ 25.11.2021 г. за прилагане на принудителна административна мярка , издадена от Началник група към ОДМВР - Пазарджик , СПП.

ПРЕКРАТЯВА производството по административно дело № 1413 по описа за 2021 г. на Административен съд-Пазарджик.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да се обжалва от страните в

7-мо дневен срок от съобщаването му пред Върховен административен съд на Република България.

Съдия:/п/