Определение № 141 от 21.03.2023, Административен съд - Враца
- Съд
- Административен съд - Враца
- Дело
- Административно дело 103/2023
- Вид
- Определение № 141
- Подписан
- 21.03.2023
- В сила
- 14.04.2023
- Състав
- КРАСИМИР ТОМОВ ГЕОРГИЕВ
Цитирани разпоредби
- чл.158 ал.3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.159 т.5 · Административнопроцесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 141 гр. Враца, 21.03.2023г.
АДМИНИСТРАТИВЕН
СЪД – ВРАЦА, втори състав, в закрито заседание на 21.03.2023г. /двадесет и първи март, две хиляди двадесет и трета година/, в състав:
АДМ.
СЪДИЯ: КРАСИМИР
ГЕОРГИЕВ като разгледа докладваното от съдия
ГЕОРГИЕВ адм. дело № 103 по описа на
АдмС – Враца за 2023г. и за да се произнесе, взе предвид следното:
С Разпореждане от
02.03.2023г. производството по делото е оставено без движение, поради нередовност на предявената ЖАЛБА от „С.“ ЕООД ***, чрез * Д.Л.Г., против Уведомително писмо с изх. № 07-2600/9774 от 20.12.2022г. на Зам. изпълнителен директор на ДФ“Земеделие“, в частта, в която са приети за недопустими разходи в размер на 15 738.90 лв. без ДДС, с указание за поправяне на нередовности по нея, за което е даден 7/седмо/ - дневен срок от уведомяването и указание, че при неизпълнение на дадените указания в срок, жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото прекратено.
Разпореждането от 02.03.2023 г. е получено от жалбоподателя - лично от * Д.Г., на 06.03.2023 г.
В определения от съда 7 /седмо/
- дневен срок, който изтича на 13.03.2023 г. /понеделник - присъствен ден/, както и до днес 21.03.2023г., жалбоподателя не е изпълнила указанията на съда - да внесе д.т. в размер на 50 лв. по сметка на АдмС-Враца, както и да представи доказателства, че жалбата е подадена в срок.
Постъпила е Молба вх. №
794/17.03.2023г. от процесуален представител на Зам.изпълнителен директор на ДФ“Земеделие“ – ** М.Д. с уточнения и приложени в заверен препис – извлечение от ИСУН и жалба. От същите е видно, че жалбата се явява явно просрочена – за оспорения акт жалбоподателя е уведомен на 20.12.2022г. чрез ИСУН, докато жалбата е подадена на 25.01.2023г. – извън указания в Уведомителното писмо, а и в закона, 14 – дневен срок за обжалване.
При така констатираното жалбата следва да бъде оставена без разглеждане и производството по делото следва да бъде прекратено, тъй като указанията на съда не са изпълнени в дадения от съда срок от една страна, като не е внесена съответната д.т., а от друга поради просрочие на жалбата, което се установява от допълнително представените доказателства от страна на ответната страна, посочени по-горе.
Водим от горното и на основание чл.158 ал.3 от АПК и чл.159 т.5 от АПК съдът ОПРЕДЕЛИ:
ОСТАВЯ
БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ подадената
ЖАЛБА от „С.“ ЕООД ***, чрез * Д.Л.Г., против Уведомително писмо с изх. № 07-2600/9774 от 20.12.2022г. на Зам.изпълнителен директор на ДФ“Земеделие“, в частта, в която са приети за недопустими разходи в размер на 15 738.90 лв. без ДДС.
ПРЕКРАТЯВА производството по делото.
Определението подлежи на обжалване, чрез
АдмС-Враца, пред ВЪРХОВНИЯ АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД, в 7 /седмо/ - дневен срок от уведомяване на страните, на които на основание чл.138