Определение № 81 от 18.06.2021, Районен съд - Свиленград
- Съд
- Районен съд - Свиленград
- Дело
- Административно наказателно дело 486/2021
- Вид
- Определение № 81
- Подписан
- 18.06.2021
- Състав
- Кремена Тодорова Стамболиева Байнова
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 81 гр. Свиленград , 18.06.2021 г.
РАЙОНЕН СЪД – СВИЛЕНГРАД, ПЪРВИ НАКАЗАТЕЛЕН СЪСТАВ в закрито заседание на осемнадесети юни, през две хиляди двадесет и първа година в следния състав:
Председател: Кремена Т. Стамболиева
Байнова като разгледа докладваното от Кремена Т. Стамболиева Байнова Административно наказателно дело № 20215620200486 по описа за 2021 година за да се произнесе взе предвид следното:
Производството по АНД № 486/2021 година е образувано по Жалба на Жалбата на
Н.
СТ.
Г. с
ЕГН
********** от
*****************************************************, против
Електронен фиш (ЕФ) серия Г № 0002296 на ОДМВР – Хасково.
По делото е приложена Административнонаказателната преписка (АНП) на ОДМВР - Хасково.
Съдът, след като прецени документите, намиращи се в кориците на делото, установи следното от фактическа страна:
На Н. СТ. Г. е издаден ЕФ на 25.03.2019 година със серия Г № 0002296.
ЕФ е връчен на Н.Г. на дата 31.01.2021 година видно от приложената в АНП Справка за нарушител/водач, от отметката, направена в ЕФ, приложен към Жалбата и от Молба с вх.рег.№ 351000-709 от 01.02.2021 година, подписана от самия жалбоподател Г..
На 28.04.2021 година в Регистратурата на Районен съд - Свиленград е постъпила Жалба от Г. срещу посочения ЕФ.
1
На 18.06.2021 година АНП е депозирана в Регистратурата на Районен съд – Свиленград. Образувано е настоящото АНД.
При така установената фактическа обстановка, Съдът в настоящия си състав достига до следните правни изводи:
Видно от Справката за нарушител/водач, от отметката, направена в ЕФ, приложен към Жалбата и от Молба с вх.рег.№ 351000-709 от 01.02.2021 година, подписана от самия жалбоподател Г., обжалваният акт е получен на 31.01.2021 година от жалбоподателя в настоящото производство. ЕФ може да се обжалва в 14-дневен срок от връчването му, т.е. срокът за обжалване изтича на 15.02.2021 година (понеделник – първият работен ден, тъй като срокът изтича в неделя). Жалбата е депозирана в Регистратурата на Районен съд - Свиленград на 28.04.2021 година, т.е. около 2 месеца и половина след изтичане на срока за обжалване, което я прави недопустима.
С оглед изложеното по-горе образуваното производство следва да се прекрати.
Водим от горното, Съдът в настоящия си състав
ОПРЕДЕЛИ:
ПРЕКРАТЯВА производството по АНД № 486/2021 година по описа на Районен съд - Свиленград.
Определението подлежи на обжалване от жалбоподателя с Частна жалба пред Административен съд - Хасково в 7-дневен срок от Съобщението.
Съдебните книжа, касаещи жалбоподателя Н. СТ. Г. да се изпратят на личния й адрес, посочен в Жалбата.
Съдия при Районен съд – Свиленград: _______________________ 2