Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 175 от 26.01.2022, Административен съд - Пазарджик

Съд
Административен съд - Пазарджик
Дело
Административно дело 1251/2021
Вид
Определение № 175
Подписан
26.01.2022
В сила
08.02.2022
Състав
НИКОЛАЙ ХРИСТОВ ИНГИЛИЗОВ

Цитирани разпоредби

  • чл. 144 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 151, т. 3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.129,ал.3 · Граждански процесуален кодекс

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ 175/26.1.2022г.

Административен съд-Пазарджик, ХIII състав, в закрито заседание, проведено на двадесет и шести януари 2022 г. по АД № 1251 по описа на съда за 2021 година, председателствано от

СЪДИЯ : НИКОЛАЙ ИНГИЛИЗОВ за да се произнесе, взе предвид следното:

Делото е по реда на ЗИНЗС и е образувано по постъпила жалба от И.З.К.,***. В жалбата е направено искане за назначаване на процесуален представител адвокат, излагат се искания за замяна на замяна на инспектор Митов с инспектор Байкова, които не са от компетентността на настоящия съдебен състав.

С Определение № 1912/ 22.11.2021 г. е отказано предоставяне на правна помощ – процесуално представителство на жалбоподателят.

С определение №1991/08.12.2021 г. жалбата е оставена без движение с оглед констатирана при проверка редовността на жалбата нередовност на основание чл. 151, т. 3 от АПК, тъй като не е била внесена дължимата държавна такса по сметка на Административен съд – Пазарджик и са дадени указание за уточняване на жалбата и е отказано същият да бъде освободен от внасяне на държавна такса. Съобщение за това определение е връчено на 10.12.2021 г. на жалбоподателя.

След запознаване с материалите по делото се констатира, че съобщението относно оставяне на жалбата без движение, в което са посочени задълженията на жалбоподателя

К. му е връчено лично на 10.12.2021 г. Констатира се, че срещу определението от 22.11.2021 г. е постъпила частна жалба, по която с разпореждане от 08.12.2021 г. е указано да се внесе дължимата държавна такса в размер на 30 лева, жалбата е оставена без движение, а искането за освобождаване от държавна такса е оставено без уважение. Съобщението за това разпореждане също е връчено на 10.12.2021 г. лично на жалбоподателят.

С Определение №20/05.01.2022 г. частната жалба срещу

Определение № 1912/ 22.11.2021 г., с което е отказано предоставяне на правна помощ – процесуално представителство на жалбоподателят е върната, като е указано, че определението подлежи на обжалване в 7 дневен срок пред 3 членен състав на Административен съд гр.Пазарджик. Съобщението е получено на 10.01.2022 г., като в указания срок жалба не е постъпила и същото е влязло в законна сила на 18.01.2022 г.

В законоустановения 7-дневен срок за уточняване на жалбата и внасяне на дължимата държавна такса съгласно определение №1991/08.12.2021 г., изтекъл на 17.12.2021 г., нередовностите на жалбата не са отстранени, поради което същата следва да бъде оставена без разглеждане, а производството по делото – прекратено. Следва да се има предвид, че същите не са отстранени и към настоящия момент, а дори да се приеме, че 7 дневния срок следва да се брои от влизане в сила на определението за връщане на частната жалба /18.01.2022 г./, то и към настоящия момент е изтекъл 7 дневен срок и не са отстранени нередовностите.

Ето защо, на основание чл. 144 от АПК, във вр. с чл.129,ал.3 от ГПК съдът

О П Р Е Д Е Л И:

ОСТАВЯ БЕЗ

РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на И.З.К.,***, подадена на

09.11.2021 г.

ПРЕКРАТЯВА производството по АД № 1251/2021 г. по описа на Административен съд – Пазарджик.

Определението подлежи на обжалване в 7-дневен срок от съобщението до страните с частна жалба пред 3 членен състав на Административен съд гр.Пазарджик.

СЪДИЯ:/п/