Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 603 от 04.09.2025, Апелативен съд - Варна

Съд
Апелативен съд - Варна
Дело
Въззивно гражданско дело 93/2025
Вид
Определение № 603
Подписан
04.09.2025
Състав
Николина Петрова Дамянова, Юлия Русева Бажлекова, Деспина Георгиева Георгиева

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 603 гр. Варна, 04.09.2025 г.

АПЕЛАТИВЕН СЪД – ВАРНА, I СЪСТАВ, в закрито заседание на четвърти септември през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:

Председател: Николина П. Дамянова

Членове:

Юлия Р. Бажлекова

Деспина Г. Георгиева като разгледа докладваното от Юлия Р. Бажлекова Въззивно гражданско дело № 20253000500093 по описа за 2025 година за да се произнесе, взе предвид следното:

Постъпила е жалба с вх. № 6370/02.09.2025 г. по вх. рег. на Апелативен съд – Варна от Ц. З. Ц., ЕГН **********, която първоначално е била изпратена по електронна поща на 24.08.2025 г. до Върховния касационен съд на Република България, където е била заведена с вх. № 51539/25.08.2025 г., и след това е била изпратена на Апелативен съд – Варна по компетентност съгласно разпореждане от 26.08.2025г. на Председателя на Върховния касационен съд на РБ, Първо гражданско отделение.

В жалбата с вх. № 6370/02.09.2025 г. по вх. рег. на Апелативен съд – Варна са инкорпорирани:

Въззивна жалба против Решение № 1023/14.10.2024 г., по гр. д. № 2074/2023 г. на Окръжен съд – Варна;

Частна въззивна жалба против Определение № 293/08.05.2025 г. по в. гр. д. № 93/2025 г. на Апелативен съд – Варна; и

Касационна жалба против Решение № 136/15.07.2025 г. по в. гр. д. № 93/2025 г. на Апелативен съд – Варна.

Препис от Решение № 1023/14.10.2024 г. по гр. д. № 2074/2023 г. на Окръжен съд – Варна е бил връчен на Ц. З. Ц. на 23.10.2024 г., видно от приложения като л. 407 от гр. д. № 2074/2023 г. на Окръжен съд – Варна отрязък от съобщение. Следователно двуседмичният срок за обжалване на решението на Окръжен съд – Варна пред Апелативен съд – Варна е изтекъл на 06.11.2024 г.

Изводът е, че инкорпорираната в жалбата с вх. № 6370/02.09.2025 г. въззивна жалба на Ц. З. Ц. против Решение № 1023/14.10.2024г. по гр. д. № 2074/2023 г. на Окръжен съд – Варна е просрочена. Този порок на въззивната жалба не може да бъде отстранен, поради което тя следва да бъде оставена без разглеждане, без да е необходимо да се обсъждат други нейни 1 нередовности.

С оглед изложеното, съдът

ОПРЕДЕЛИ:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ инкорпорираната в жалбата с вх. № 6370/02.09.2025 г. по вх. рег. на Апелативен съд – Варна въззивна жалба на Ц.

З. Ц., ЕГН **********, против Решение № 1023/14.10.2024 г. по гр. д. № 2074/2023 г. на Окръжен съд – Варна, КАТО ПРОСРОЧЕНА и ПРЕКРАТЯВА производството по тази въззивна жалба.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния касационен съд в едноседмичен срок от съобщаването му на жалбоподателя.

Председател: _______________________

Членове:

1. _______________________

2. _______________________

2