Определение № 24229 от 19.09.2022, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Частно гражданско дело 57570/2021
- Вид
- Определение № 24229
- Подписан
- 19.09.2022
- В сила
- 19.09.2022
- Състав
- МАРИЯ ГЕОРГИЕВА КОЮВА
Цитирани разпоредби
- чл.423 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 24229 гр. София, 19.09.2022 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 163 СЪСТАВ, в закрито заседание на деветнадесети септември през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:
Председател: МАРИЯ Г. КОЮВА като разгледа докладваното от МАРИЯ Г. КОЮВА Частно гражданско дело № 20211110157570 по описа за 2021 година
Постъпила е частна жалба с вх.№ 89231/4.5.2022г. и възражение по чл.423 ГПК с вх.№ 89243/4.5.2022г. от длъжника ......, чрез управител ..... . Подадени са до СГС чрез СРС с молба да се обезсили издадена ЗИ№ 15037/13.10.2021г. и издаден въз основа на нея ИЛ № 3363/21.2.2022г., като се обжалва и разпореждането на съда за издаване на ИЛ с № 12727/9.2.2022г./л.15 от делото/.
С разпореждания от 16.5.2022г. частната жалба и възражението по чл.423 ГПК са оставени без движение, като е указно да се представят доказателства за плащане на държавна такса по сметка на СГС и са дадени и други конкретни указания, като е указано, че при неизпълнение следва връщане на частната жалба и възражението по чл.423 ГПК.
Съобщението е редовно връчено на страната подала жалбата и възражението на 15.7.2022г.
Срокът за изпълнение на указанията е изтекъл на 22.7.2022г. Доказателства за платена д.т. по сметка на СГС по частната жалба и за подаденото възражение по чл.423 ГПК не са представени, липсва изпълнение на останалите указания дадени от съда, не се иска допълнителен срок за изпълнение на указанията.
С оглед изложеното така постъпилата частна жалба вх.№ 89231/ 4.5.2022г. и възражение с вх.№ 89243/4.5.2022г. по чл.423 ГПК до СГС чрез СРС следва да бъдат върнати, тъй като не са отстранени нередовностите и не са внесени дължимите д.т. за обжалване по сметка на СГС.
Предвид изложеното, СЪДЪТ
ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА частна жалба с вх.№ 89231/ 4.5.2022г. и възражение с вх.№ 89243/4.5.2022г. по чл.423 ГПК подадени от длъжника ......, чрез управител ....., по ГД№ 57570/2021г. по описа 1 на СРС, 2-ро ГО, 163-ти състав.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да бъде обжалвано с частна жалба пред СГС в едноседмичен срок от съобщаването на жалбоподателя.
ПРЕПИС да се изпрати на жалбоподателя на адрес посочен в частната жалба.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
2