Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 4238 от 04.08.2022, Районен съд - Бургас

Съд
Районен съд - Бургас
Дело
Гражданско дело 2993/2022
Вид
Определение № 4238
Подписан
04.08.2022
В сила
23.08.2022
Състав
Филип Стоянов Радинов

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 4238 гр. Бургас, 04.08.2022 г.

РАЙОНЕН СЪД – БУРГАС, LX СЪСТАВ, в закрито заседание на четвърти август през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:

Председател: Филип Ст. Радинов като разгледа докладваното от Филип Ст. Радинов Гражданско дело № 20222120102993 по описа за 2022 година за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството по делото е образувано по предявен от КР. АНГ. СТ. срещу В. ИЛ.

СТ., иск по чл. 49 от СК.

Препис от исковата молба, ведно с приложенията към нея са редовно връчени на ответника по реда на чл. 47 ал. 5 от ГПК.

С Разпореждане 6865/13.06.2022 г. по гр. д. № 2993/2022 г. на РС Бургас на ищеца е даден срок за представяне на доказателства за внесен по сметка на РС Бургас депозит за назначаване на особен представител в размер от 300 лева.

Съобщението с указанията за отстраняване на нередовностите е връчено на ищеца на 16.06.2022 г.

По правилото на чл. 60 ал. 3 ГПК, срокът за отстраняване на нередовностите в исковата молба изтича на 23.06.2022 г., който ден е присъствен, като от ищецът не е отстранил нередовностите, нито е изпратена молба по пощата в същия срок с оглед чл. 62 ал. 2 от ГПК.

С Разпореждане 7610/29.06.2022 г. по гр. д. № 2993/2022 г. на РС Бургас на ищеца е дадена последна възможност за представяне на доказателства за внесен по сметка на РС Бургас депозит за назначаване на особен представител в размер от 300 лева.

Съобщението с указанията за отстраняване на нередовностите е връчено на ищеца на 06.07.2022 г.

По правилото на чл. 60 ал. 3 ГПК, срокът за отстраняване на нередовностите в исковата молба изтича на 13.07.2022 г., който ден е присъствен, като от ищецът не е отстранил нередовностите, нито е изпратена молба по пощата в същия срок с оглед чл. 62 ал. 2 от ГПК.

С Разпореждане 8435/20.07.2022 г. по гр. д. № 2993/2022 г. на РС Бургас на ищцата е разяснено правото, в случай на финансова невъзможност да бъде освободена от такси и разноски по делото.

Съобщението с указанията за отстраняване на нередовностите е връчено на ищеца на 23.07.2022 г.

По правилото на чл. 60 ал. 3 ГПК, срокът за отстраняване на нередовностите в исковата молба изтича на 01.08.2022 г., който ден е присъствен, като от ищецът не е отстранил нередовностите, нито е изпратена молба по пощата в същия срок с оглед чл. 62 1 ал. 2 от ГПК.

С оглед изложеното, съдът приема, че производството по делото следва да бъде прекратено, на основание чл. 129 ал. 3 от ГПК.

Воден от горното, съдът

ОПРЕДЕЛИ:

ПРЕКРАТЯВА производството по гражданско дело № 2993/2022 г. на РС Бургас, на основание чл. 129 ал. 3 от ГПК.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба, пред Бургаски окръжен съд в едноседмичен срок от съобщаването му на страните.

Съдия при Районен съд – Бургас: _______________________

2