Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 926 от 26.09.2025, Окръжен съд - Благоевград

Съд
Окръжен съд - Благоевград
Дело
Въззивно частно гражданско дело 786/2025
Вид
Разпореждане № 926
Подписан
26.09.2025
В сила
26.09.2025
Състав
Миглена Кавалова

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 926 гр. Благоевград, 26.09.2025 г.

ОКРЪЖЕН СЪД – БЛАГОЕВГРАД, ПЪРВИ ВЪЗЗИВЕН

ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и шести септември през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:

Съдия:

Миглена Кавалова като разгледа докладваното от Миглена Кавалова Въззивно частно гражданско дело № 20251200500786 по описа за 2025 година и за да се произнесе взе предвид следното:

Постъпила е частна жалба с вх. № 22768/22.08.2025г., подадена от В. И.

Д., против Определение № 981/06.08.2025г. по в.ч.гр.д.№786/2025 г. по описа на ОС – гр. Благоевград.

Производството е образувано по възражение, имащо характер на частна жалба с вх. № 22768/22.08.2025г., подадена от В. И. Д., против Определение № 981/06.08.2025г. по в.ч.гр.д.№786/2025 г. по описа на ОС – гр. Благоевград.

При проверка за редовност на депозираната частна жалба, съдът констатира, че същата е просрочена.

В настоящия случай, препис от атакуваното определение е връчен на жалбоподателя на 11.08.2025 г., поради което едноседмичния срок за обжалване е изтекъл на 18.08.2025 г./ понеделник – работен ден/.

Жалбата е подадена пред САС на 22.08.2025г., като от данните по делото е видно, че липсват доказателства, същата да е подадена по – рано от посочената дата - по пощата или по куриер. Приложеното към жалбата медицинско удостоверение, в което собственоръчно е отбелязано, че поради заболяване е пропуснат седемдневния срок за обжалване, не може да обоснове допустимостта на настоящата жалба, тъй като по делото не е подадена молба, с която да е поискано удължаване на срока.

1

По арг. на гореизложеното, жалбата следва да бъде върната, тъй като е подадена извън срока за обжалване.

Водим от горното, Благоевградски окръжен съд

РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА възражение, имащо характер на частна жалба с вх.

№22768/22.08.2025г., подадена от В. И. Д. против Определение № 981/06.08.2025г. по в.ч.гр.д. №786/2025 г. по описа на ОС – гр. Благоевград, поради просрочването й.

Разпореждането подлежи на обжалване, с частна жалба, в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателката пред САС.

Съдия при Окръжен съд – Благоевград: _______________________ 2