Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 3322 от 03.07.2026, Районен съд - Бургас

Съд
Районен съд - Бургас
Дело
Гражданско дело 1839/2026
Вид
Определение № 3322
Подписан
03.07.2026
Състав
Сияна Стойчева Димитрова

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 3322 гр. Бургас, 03.07.2026 г.

РАЙОНЕН СЪД – БУРГАС, XLIV ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на трети юли през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:

Председател: Сияна Ст. Димитрова като разгледа докладваното от Сияна Ст. Димитрова Гражданско дело № 20262120101839 по описа за 2026 година

ЕАД.

Производството по делото е по реда на чл. 124, ал. 1 от ГПК.

Образувано е по искова молба вх. № 18699/07.05.2026 г. на М. Д. С. срещу „********“ С разпореждане № *****0/11.15.2026 г. на съда, производството по делото е оставено без движение, като на основание чл. 129, ал. 2 от ГПК на ищцата е предоставен едноседмичен срок от получаване на съобщението, в който да отстранят констатираните нередовности на сезиращата искова молба, посочени в разпореждането.

Видно от върнатите по делото съобщения, разпореждането на съда е получено лично от ищцата на заявения от нея с исковата молба адрес - на 18.06.2026 г. Същевременно са направени неуспешни опити за връчване на разпореждането на обявения в публичния регистър адрес на процесуалния представител на ищцата – адв. Т. Ц. от САК, като са събрани данни от връчител, че адресатът се е изместил от адреса. Независимо от това и съобразявайки събрани от ищцата данни при осъществяване на личното връчване на акта, съдът е уведомил за съдържанието на разпореждането, както адв. Ц. – с ел.писмо с потвърждение за получаване от 10.06.2026 г., така и посочената от ищцата адв. Т****** Ц.а от САК – по телефон на 26.06.2026 г.

Следва да се отбележи, че доколкото адв. Ц. е процесуален представител на ищцата, а за адрес на връчване с исковата молба по делото е заявен личен адрес на ищцата, то надлежни по делото се явяват извършените на 10.06.2026 г. /по ел.поща на адв. Ц./ и на 18.06.2026 г. /лично на ищцата/ връчвания, като уведомяването по телефон на адв. Ц.а не следва да се взима предвид, с оглед факта, че същата няма процесуално качество по делото.

Настоящият състав намира, че към момента нередовностите на молбата не са отстранени, като срокът за това е окончателно изтекъл на 26.06.2026 г. и не е депозирана молба за продължаването му, предвид което и на основание чл. 129, ал. 3 от ГПК производството по делото следва да се прекрати.

Мотивиран от горното и на основание чл. 129, ал. 3 от ГПК, Бургаският районен съд

ОПРЕДЕЛИ:

ВРЪЩА искова молба вх. № *****/07.05.2026 г. на М. Д. С. срещу „******“ ЕАД, по която е образувано ГД № *******/2026 г. по описа на БРС.

1

ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д. № ********/2026 г. по описа на БРС, 44-ти гр. състав, на основание чл. 129, ал. 3 от ГПК.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Окръжен съд Бургас в едноседмичен срок от съобщаването му.

Съдия при Районен съд – Бургас: _______________________

2