Разпореждане № 739 от 11.03.2021, Окръжен съд - Варна
- Съд
- Окръжен съд - Варна
- Дело
- Въззивно гражданско дело 3562/2020
- Вид
- Разпореждане № 739
- Подписан
- 11.03.2021
- В сила
- 11.03.2021
- Състав
- Невин Реджебова Шакирова
Цитирани разпоредби
- чл. 286, ал. 1, т. 1 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 739 гр. Варна , 11.03.2021 г.
ОКРЪЖЕН СЪД – ВАРНА, I СЪСТАВ в закрито заседание на единадесети март, през две хиляди двадесет и първа година в следния състав:
Председател:
Невин Р. Шакирова като разгледа докладваното от Въззивно гражданско дело № 20203100503562 по описа за 2020 година
Подадена е касационна жалба с вх. № 4218/05.03.2021 г. от К. Д. С., чрез адв.
Красимира Динева, срещу Решение № 114/20.01.2021 г. по настоящото дело.
Съдът, след като извърши проверка за редовност на касационната жалба, констатира, че същата е подадена след изтичане на срока за обжалване на съдебния акт. Видно от приложеното на лист 38 по делото съобщение, препис от Решение № 114/20.01.2021 г. е бил връчен на К. Д. С., чрез адв. Р.С., на 02.02.2021 г. Едномесечният срок за обжалване на решението на ВОС е изтекъл на 02.03.2021 г. (присъствен ден). Видно от приложения Транспортен етикет № 710009989, касационната жалба е изпратена на 04.03.2021 г. и входирана в деловодството на Варненски окръжен съд на 05.03.2021 г.
Предвид изложеното, съдът намира, че подадената касационна жалба с вх. № 4218/05.03.2021 г. е просрочена и като такава следва да бъде върната, на основание чл. 286, ал. 1, т. 1 от ГПК.
Мотивиран от изложеното, съдът
РАЗПОРЕДИ:
1
ВРЪЩА касационна жалба с вх. № 4218/05.03.2021 г. от К. Д. С., чрез адв.
Красимира Динева, срещу Решение № 114/20.01.2021 г., постановено по в. гр. дело № 3562/2020 г. по описа на ВОС.
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Варненски апелативен съд, в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя.
Председател: _______________________
2