Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 739 от 11.03.2021, Окръжен съд - Варна

Съд
Окръжен съд - Варна
Дело
Въззивно гражданско дело 3562/2020
Вид
Разпореждане № 739
Подписан
11.03.2021
В сила
11.03.2021
Състав
Невин Реджебова Шакирова

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 739 гр. Варна , 11.03.2021 г.

ОКРЪЖЕН СЪД – ВАРНА, I СЪСТАВ в закрито заседание на единадесети март, през две хиляди двадесет и първа година в следния състав:

Председател:

Невин Р. Шакирова като разгледа докладваното от Въззивно гражданско дело № 20203100503562 по описа за 2020 година

Подадена е касационна жалба с вх. № 4218/05.03.2021 г. от К. Д. С., чрез адв.

Красимира Динева, срещу Решение № 114/20.01.2021 г. по настоящото дело.

Съдът, след като извърши проверка за редовност на касационната жалба, констатира, че същата е подадена след изтичане на срока за обжалване на съдебния акт. Видно от приложеното на лист 38 по делото съобщение, препис от Решение № 114/20.01.2021 г. е бил връчен на К. Д. С., чрез адв. Р.С., на 02.02.2021 г. Едномесечният срок за обжалване на решението на ВОС е изтекъл на 02.03.2021 г. (присъствен ден). Видно от приложения Транспортен етикет № 710009989, касационната жалба е изпратена на 04.03.2021 г. и входирана в деловодството на Варненски окръжен съд на 05.03.2021 г.

Предвид изложеното, съдът намира, че подадената касационна жалба с вх. № 4218/05.03.2021 г. е просрочена и като такава следва да бъде върната, на основание чл. 286, ал. 1, т. 1 от ГПК.

Мотивиран от изложеното, съдът

РАЗПОРЕДИ:

1

ВРЪЩА касационна жалба с вх. № 4218/05.03.2021 г. от К. Д. С., чрез адв.

Красимира Динева, срещу Решение № 114/20.01.2021 г., постановено по в. гр. дело № 3562/2020 г. по описа на ВОС.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Варненски апелативен съд, в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя.

Председател: _______________________

2