Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 99098 от 17.08.2026, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 15814/2026
Вид
Разпореждане № 99098
Подписан
17.08.2026
В сила
17.08.2026
Състав
РАДОСЛАВ РУМЕНОВ АНГЕЛОВ

Цитирани разпоредби

  • чл.131 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.63 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.63, ал.2 · Граждански процесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 99098 гр. София, 17.08.2026 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 26 СЪСТАВ, в закрито заседание на седемнадесети август през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:

Председател: РАДОСЛАВ Р. АНГЕЛОВ като разгледа докладваното от РАДОСЛАВ Р. АНГЕЛОВ Гражданско дело № 20261110115814 по описа за 2026 година и за да се произнесе взе предвид следното:

Производството е по реда на чл.63 ГПК

Срокът за отстраняване на нередовности изтича на 14.08.2026 г.

Постъпила е молба преди този срок за продължаване на срока за отстраняване на нередовности. Съгласно чл.63, ал.2 ГПК срокът следва да започва от изтичане на първоначалния, а именно 15.08.2026 г. Молбата за продължаване на срока е основателна. Следва да се продължи с един месец, с оглед трудността. Така срокът изтича на 15.09.2026 г.

Воден от горното, СЪДЪТ

РАЗПОРЕДИ:

ПРОДЪЛЖАВА срока за отстраняване на нередовности с нов едномесечен срок, считано от изтичане на първоначалния, а именно 15.08.2026 г., който нов срок изтича на 15.09.2026 г., на основание чл.63 ГПК.

УКАЗВА на ищеца, че ако представи по-рано книжата, по-рано ще се приложи процедурата по чл.131 ГПК.

ДЕЛОТО да се докладва на съдия - докладчик след изтичане на срок и при постъпване на книжа

РАЗПОРЕЖДАНЕТО е окончателно и не подлежи на обжалване.

1

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2