Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 05.01.2023, Административен съд - Сливен

Съд
Административен съд - Сливен
Дело
263/2022
Подписан
05.01.2023

Цитирани разпоредби

О П

Р Е Д

Е Л Е

Н И Е

№ гр. Сливен, 05. 01. 2023 г.

В ИМЕТО

НА НАРОДА

АДМИНИСТРАТИВЕН

СЪД – СЛИВЕН, в закрито заседание на пети януари, две хиляди двадесет и трета година, в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

СВЕТЛАНА ДРАГОМАНСКА

ЧЛЕНОВЕ:

ГАЛЯ

ИВАНОВА

ДЕТЕЛИНА

БОЗУКОВА

Като разгледа докладваното от съдия ГАЛЯ ИВАНОВА ЧКАНД № 263 по описа на съда за 2022 година, за да се произнесе, съобрази следното:

Производството е по реда на чл. 63г от ЗАНН във връзка с чл. 229 и сл. от АПК.

Образувано е по частна жалба от П.И.С. ***, подадена срещу Определение № 300 от 02.11.2022 г., постановено по АНД № 141 / 2022 г. по описа на Районен съд– Нова Загора, с което е оставена без разглеждане, като недопустима, жалбата на П.И.С. срещу глоба с фиш серия GТ № 1102467 / 21.03.2022 г. на Командир на отделение при ОД на МВР Сливен, РУ Нова Загора, и е прекратено производството по АНД № 141 / 2022 г. по описа на Районен съд – Нова Загора.

С Разпореждане на съда от 12.12.2022 г. е констатирано, че към частната жалба не са приложени: документ за платена държавна такса и препис от жалбата, поради което и на основание чл. 231 от АПК във връзка с чл. 213, т. 3 и т. 4 от АПК, във връзка с чл. 235а, изр. 1 от АПК, частната жалба е оставена без движение и на жалбоподателя е указано в 7-дневен срок, считано от получаване на съобщението, да отстрани нередовностите, както следва: Да внесе по сметка на Административен съд – Сливен, държавна такса в размер на 30 лева или да заплати същата на ПОС терминал в служба Регистратура в сградата на Административен съд – Сливен, и в същия срок да представи по делото документ, удостоверяващ извършеното плащане на определената държавна такса; и Да представи по делото препис от жалбата си. Жалбоподателят е предупреден, че при неизпълнение в срок на указанията на съда частната жалба ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото – прекратено.

Горепосоченото разпореждане е съобщено на жалбоподателя на 19.12.2022 г. Следователно

7-дневният срок за отстраняване на нередовностите на частната жалба изтича на 29.12.2022 г. В срока за отстраняване на нередовностите на жалбата и до датата на постановяване на настоящото определение нередовностите на жалбата не са отстранени.

С оглед на гореизложеното, съдът счита, че подадената частна жалба следва да бъде оставена без разглеждане, а производството по делото– прекратено, поради неотстраняване в указания срок на констатираните нередовности.

Воден от гореизложеното и на основание чл. 63г от ЗАНН във връзка с чл. 231 от АПК, във връзка с чл. 213а, ал. 6, т. 2 от АПК, Административен съд– Сливен О П

Р Е Д

Е Л И:

ОСТАВЯ

БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ частната жалба на П.И.С. ***, подадена срещу Определение № 300 от 02.11.2022 г., постановено по АНД № 141 / 2022 г. по описа на Районен съд – Нова Загора.

ПРЕКРАТЯВА производството по ЧКАНД № 263 / 2022 г. по описа на Административен съд – Сливен.

Определението може да се обжалва с частна жалба пред

Върховен административен съд на Република България в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

ЧЛЕНОВЕ: