Акт от 05.01.2023, Административен съд - Сливен
- Съд
- Административен съд - Сливен
- Дело
- 263/2022
- Подписан
- 05.01.2023
Цитирани разпоредби
- чл. 213, т. 3 и т. 4 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 213, т. 3 и т. 4 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 213а, ал. 6, т. 2 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 229 и сл. · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 231 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 235а, изр. 1 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 63г · Закон за административните нарушения и наказания
О П
Р Е Д
Е Л Е
Н И Е
№ гр. Сливен, 05. 01. 2023 г.
В ИМЕТО
НА НАРОДА
АДМИНИСТРАТИВЕН
СЪД – СЛИВЕН, в закрито заседание на пети януари, две хиляди двадесет и трета година, в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
СВЕТЛАНА ДРАГОМАНСКА
ЧЛЕНОВЕ:
ГАЛЯ
ИВАНОВА
ДЕТЕЛИНА
БОЗУКОВА
Като разгледа докладваното от съдия ГАЛЯ ИВАНОВА ЧКАНД № 263 по описа на съда за 2022 година, за да се произнесе, съобрази следното:
Производството е по реда на чл. 63г от ЗАНН във връзка с чл. 229 и сл. от АПК.
Образувано е по частна жалба от П.И.С. ***, подадена срещу Определение № 300 от 02.11.2022 г., постановено по АНД № 141 / 2022 г. по описа на Районен съд– Нова Загора, с което е оставена без разглеждане, като недопустима, жалбата на П.И.С. срещу глоба с фиш серия GТ № 1102467 / 21.03.2022 г. на Командир на отделение при ОД на МВР Сливен, РУ Нова Загора, и е прекратено производството по АНД № 141 / 2022 г. по описа на Районен съд – Нова Загора.
С Разпореждане на съда от 12.12.2022 г. е констатирано, че към частната жалба не са приложени: документ за платена държавна такса и препис от жалбата, поради което и на основание чл. 231 от АПК във връзка с чл. 213, т. 3 и т. 4 от АПК, във връзка с чл. 235а, изр. 1 от АПК, частната жалба е оставена без движение и на жалбоподателя е указано в 7-дневен срок, считано от получаване на съобщението, да отстрани нередовностите, както следва: Да внесе по сметка на Административен съд – Сливен, държавна такса в размер на 30 лева или да заплати същата на ПОС терминал в служба Регистратура в сградата на Административен съд – Сливен, и в същия срок да представи по делото документ, удостоверяващ извършеното плащане на определената държавна такса; и Да представи по делото препис от жалбата си. Жалбоподателят е предупреден, че при неизпълнение в срок на указанията на съда частната жалба ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото – прекратено.
Горепосоченото разпореждане е съобщено на жалбоподателя на 19.12.2022 г. Следователно
7-дневният срок за отстраняване на нередовностите на частната жалба изтича на 29.12.2022 г. В срока за отстраняване на нередовностите на жалбата и до датата на постановяване на настоящото определение нередовностите на жалбата не са отстранени.
С оглед на гореизложеното, съдът счита, че подадената частна жалба следва да бъде оставена без разглеждане, а производството по делото– прекратено, поради неотстраняване в указания срок на констатираните нередовности.
Воден от гореизложеното и на основание чл. 63г от ЗАНН във връзка с чл. 231 от АПК, във връзка с чл. 213а, ал. 6, т. 2 от АПК, Административен съд– Сливен О П
Р Е Д
Е Л И:
ОСТАВЯ
БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ частната жалба на П.И.С. ***, подадена срещу Определение № 300 от 02.11.2022 г., постановено по АНД № 141 / 2022 г. по описа на Районен съд – Нова Загора.
ПРЕКРАТЯВА производството по ЧКАНД № 263 / 2022 г. по описа на Административен съд – Сливен.
Определението може да се обжалва с частна жалба пред
Върховен административен съд на Република България в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
ЧЛЕНОВЕ: