Определение № 19 от 09.10.2019, Административен съд - Шумен
- Съд
- Административен съд - Шумен
- Дело
- Касационно административно наказателно дело 272/2019
- Вид
- Определение № 19
- Подписан
- 09.10.2019
- В сила
- 23.10.2019
- Състав
- МАРГАРИТА ЙОРДАНОВА СТЕРГИОВСКА, КРЕМЕНА ГРИГОРОВА БОРИСОВА, ХРИСТИНКА ДАНЧЕВА ДИМИТРОВА
Цитирани разпоредби
- чл.158 ал.3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 160 ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.208 и сл. · Закон за административните нарушения и наказания
- чл.63 ал.1 изр. второ · Закон за административните нарушения и наказания
О П Р Е Д Е Л Е
Н И Е гр.Шумен, 09.10.2019г.
Административен съд – град Шумен, в закрито заседание на девети октомври две хиляди и деветнадесета година, в състав:
Председател: Кремена Борисова
Членове: Христинка Димитрова
Маргарита Стергиовска като разгледа докладваното от съдия М.
Стергиовска КАНД № 272 по описа за 2019г. на Административен съд – гр. Шумен, за да се произнесе, взе предвид следното:
Производство по реда на чл.63 ал.1 изр. второ от Закона за административните нарушения и наказания (ЗАНН) и чл.208 и сл. от Административно-процесуалния кодекс (АПК), образувано по касационна жалба от Т.М.С.от гр. Върбица, ул.»***» № 90 срещу Решение № 439/11.07.2019г., постановено по ВАНД № 1465/2019г. по описа на Районен съд - гр.Шумен.
С определение от 24.09.2019 г. касационната жалба е оставена без движение, като е указал на касатора да представи доказателства за срочността на жалбата, като е дал 7-дневен срок на касатора да отстрани тези нередовности.
Това съобщение е получено от касатора на 30.09.2019 г., но в дадения му 7- дневен срок, който е изтекъл на 08.10.2019 г., същият не е изправил допуснатите в жалбата си нередовности.
Предвид гореизложеното съдът счита, че в случая са налице основанията на чл.158 ал.3 от АПК за оставяне на жалбата без разглеждане и за прекратяване производството по настоящото дело, поради което
О П
Р Е Д
Е Л И :
ОСТАВЯ БЕЗ
РАЗГЛЕЖДАНЕ касационна жалба на Т.М.С.от гр. Върбица, ул.»***» № 90 срещу Решение № 439/11.07.2019г., постановено по ВАНД № 1465/2019г. по описа на Районен съд - гр.Шумен.
ПРЕКРАТЯВА
ПРОИЗВОДСТВОТО по касационно административно дело
№ 272/2019 год. по описа на Шуменския административен съд.
На осн.чл. 160 ал.1 от АПК, определението подлежи на обжалване с частна жалба в 7-дневен срок от съобщаването му, пред Върховния административен съд на РБългария .
ПРЕДСЕДАТЕЛ: ЧЛЕНОВЕ: 1.
2.