Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 14.04.2022, Административен съд - Сливен

Съд
Административен съд - Сливен
Дело
96/2022
Подписан
14.04.2022
В сила
04.05.2022

Цитирани разпоредби

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е № гр.

Сливен, 14.04.2022 год.

В

ИМЕТО НА НАРОДА

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД СЛИВЕН в закрито съдебно заседание на четиринадесети април две хиляди двадесет и втора година в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

СТЕЛА ДИНЧЕВА като разгледа докладваното от съдия Динчева адм. дело № 96/2022 год. по описа на съда, за да се произнесе съобрази следното:

Производството е образувано по жалба подадена от С.С.Т. от *** с вх. № СД-01-01-1077/23.03.2022 год.

С разпореждане на съдията-докладчик от

24.03.2022 год. жалбата е оставена без движение поради констатирани нередовности на същата и са дадени конкретни указания на жалбоподателя за отстраняването им. Даден е 7 дневен срок на оспорващата да представи по делото документ за внесена държавна такса в размер на 10 лева, както и да посочи кой административен акт обжалва и да представи подписана жалба. С разпореждането оспорващата изрично е предупредена, че при неизпълнение в указания срок, жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото-прекратено.

Препис от разпореждането е връчен лично на оспорващата на 29.03.2022 год. Законоустановеният 7 дневен срок за отстранявяне на нередовностите изтича на 05 април-вторник работен ден. До настоящия момент по делото не е постъпила сумата от 10 лева за разглеждане на същото, нито са отстранени другите нередовности посочени в разпореждането.

Неотстраняването на констатираните нередовности на жалбата в определения срок не позволява извършване на последващи процесуални действия и е основание за оставянето ѝ без разглеждане, съответно за прекратяване на производството по делото.

По изложените съображения и на основание чл. 158, ал. 3 от АПК Административен съд Сливен О П Р

Е Д Е Л И:

ОСТАВЯ

БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на С.С.Т. с вх.№СД-01-01-1077/23.03.2022 год.

ПРЕКРАТЯВА производството по адм.д. № 96/2022 год. по описа на Административен съд Сливен.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба в 7 дневен срок от съобщаването му пред ВАС.

СЪДИЯ: