Акт от 14.04.2022, Административен съд - Сливен
- Съд
- Административен съд - Сливен
- Дело
- 96/2022
- Подписан
- 14.04.2022
- В сила
- 04.05.2022
Цитирани разпоредби
- чл. 158, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е № гр.
Сливен, 14.04.2022 год.
В
ИМЕТО НА НАРОДА
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД СЛИВЕН в закрито съдебно заседание на четиринадесети април две хиляди двадесет и втора година в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
СТЕЛА ДИНЧЕВА като разгледа докладваното от съдия Динчева адм. дело № 96/2022 год. по описа на съда, за да се произнесе съобрази следното:
Производството е образувано по жалба подадена от С.С.Т. от *** с вх. № СД-01-01-1077/23.03.2022 год.
С разпореждане на съдията-докладчик от
24.03.2022 год. жалбата е оставена без движение поради констатирани нередовности на същата и са дадени конкретни указания на жалбоподателя за отстраняването им. Даден е 7 дневен срок на оспорващата да представи по делото документ за внесена държавна такса в размер на 10 лева, както и да посочи кой административен акт обжалва и да представи подписана жалба. С разпореждането оспорващата изрично е предупредена, че при неизпълнение в указания срок, жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото-прекратено.
Препис от разпореждането е връчен лично на оспорващата на 29.03.2022 год. Законоустановеният 7 дневен срок за отстранявяне на нередовностите изтича на 05 април-вторник работен ден. До настоящия момент по делото не е постъпила сумата от 10 лева за разглеждане на същото, нито са отстранени другите нередовности посочени в разпореждането.
Неотстраняването на констатираните нередовности на жалбата в определения срок не позволява извършване на последващи процесуални действия и е основание за оставянето ѝ без разглеждане, съответно за прекратяване на производството по делото.
По изложените съображения и на основание чл. 158, ал. 3 от АПК Административен съд Сливен О П Р
Е Д Е Л И:
ОСТАВЯ
БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на С.С.Т. с вх.№СД-01-01-1077/23.03.2022 год.
ПРЕКРАТЯВА производството по адм.д. № 96/2022 год. по описа на Административен съд Сливен.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба в 7 дневен срок от съобщаването му пред ВАС.
СЪДИЯ: