Определение № 355 от 03.10.2019, Районен съд - Свиленград
- Съд
- Районен съд - Свиленград
- Дело
- Административно наказателно дело 650/2019
- Вид
- Определение № 355
- Подписан
- 03.10.2019
- В сила
- 16.10.2019
- Състав
- КРЕМЕНА ТОДОРОВА СТАМБОЛИЕВА БАЙНОВА
О п р е д е л е н и е № град Свиленград, 03.10.2019 година
СВИЛЕНГРАДСКИЯТ РАЙОНЕН СЪД, наказателна колегия, І състав, в закрито съдебно заседание на трети октомври две хиляди и деветнадесета година, в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: Кремена Стамболиева разгледа докладваното от Съдията Административно наказателно дело № 650/2019 година по описа на Районен съд – Свиленград, за да се произнесе взе предвид следното:
Производството по АНД № 650/2019 година е образувано по Жалба на З.Н.И. с ЕГН ********** ***, против Наказателно постановление (НП) № 910/2011 от 03.05.2011 година на Началника на Митница – Свиленград.
По делото е приложена Административнонаказателната преписка (АНП) на Митница – Свиленград.
Съдът, след като прецени документите, намиращи се в кориците на делото, установи следното от фактическа страна:
На З.Н.И. е съставен на 22.03.2011 година Акт за установяване на административно нарушение с № 1009.
На 03.05.2011 година е издадено и обжалваното НП с № 910/2011.
НП е връчено лично на З.И. на дата 02.09.2013 година видно от приложената в АНП Разписка.
На 26.08.2019 година в Регистратурата на Районен съд - Пловдив е постъпила Жалба от адвокат Надежда Попова в качеството й на процесуален представител на З.И. срещу посоченото НП. Жалбата, ведно с АНП е внесена в Районен съд – Пловдив и е образувано АНД № 5854/2019 година. С Разпореждане от дата 27.09.2019 година производството по делото е прекратено и изпратено по подсъдност на Районен съд – Свиленград. Образувано е настоящото АНД.
При така установената фактическа обстановка, Съдът в настоящия си състав достига до следните правни изводи:
Видно от Разписка за връчване на НП, обжалваният акт е получен на 02.09.2013 година лично от жалбоподателя в настоящото производство.
НП може да се обжалва в 7-дневен срок от връчването му, което изрично е посочено в НП, т.е. срокът за обжалване изтича на 09.09.2013 година (понеделник – работен ден). Жалбата е депозирана в Регистратурата на Районен съд – Пловдив на 26.08.2019 година, т.е. около шест години след изтичане на срока за обжалване, което я прави недопустима.
С оглед изложеното по-горе образуваното производство следва да се прекрати.
Водим от горното, Съдът в настоящия си състав
О П Р Е Д Е Л И :
ПРЕКРАТЯВА производството по АНД № 650/2019 година по описа на Районен съд - Свиленград.
Определението подлежи на обжалване от жалбоподателя с Частна жалба пред Административен съд - Хасково в 7-дневен срок от Съобщението.
Съдебните книжа, касаещи жалбоподателя З.Н.И. да се изпратят на личния й адрес, посочен в Жалбата.
РАЙОНЕН
СЪДИЯ:
(Кремена Стамболиева)