Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 11.01.2023, Административен съд - Сливен

Съд
Административен съд - Сливен
Дело
467/2022
Подписан
11.01.2023

Цитирани разпоредби

  • чл. 151, т. 3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 158, ал. 1 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 158, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е №

Гр. Сливен, 11.01.2023 г.

В

И М Е Т О Н А Н А Р О Д А

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД СЛИВЕН в закрито заседание на единадесети януари две хиляди двадесет и трета година в състав:

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ : СВЕТЛАНА ДРАГОМАНСКА

Като разгледа докладваното от съдията административно дело № 467/2022 година по описа на съда, за да се произнесе, съобрази

Производството е образувано по жалба на „ТИСИ МАРКЕТ“ ЕООД, ЕИК *********, с адрес на управление с. Ч., общ. С., ул. „Д.

Ч.“ № …, п. от у. И.С.И., подадена срещу Заповед за налагане на принудителна административна мярка № ФК-177-0347561/12.10.2022 г., издадена от Началник отдел „Оперативни дейности“ Бургас, дирекция „Оперативни дейности“, Главна дирекция „Фискален контрол“ в ЦУ на НАП.

С разпореждане от 16.12.2022 г. на съдията – докладчик по делото, жалбата е оставена без движение, на основание чл. 158, ал. 1 от АПК във връзка с чл. 151, т. 3 от АПК, като на оспорващия е указано в 7–дневен срок, считано от получаване на съобщението, да отстрани нередовностите на жалбата, като в същия срок представи по делото документ за платена държавна такса в размер на 50.00 лв. по сметка на Административен съд гр. Сливен.

Оспорващият е предупреден, че при неизпълнение в срок на указанията на съда, жалбата му ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото – прекратено.

Съобщение с препис от разпореждането е връчено на с. на п. дружеството оспорващ – С. И.С. срещу подпис на 29.12.2022 г. С цитираното разпореждане, надлежно връчено, за оспорващия е възникнало задължението в 7 – дневен срок да отстрани нередовностите, подробно и изрично посочени от съда.

Видно от датата на връчване, 7 – дневният срок, в който е следвало да бъдат отстранени нередовностите по подадената жалба, е изтекъл на 05.01.2023 г. - присъствен ден. В срока за отстраняване на нередовностите на жалбата и до датата на постановяване на настоящото определение оспорващият не е изпълнил задължителните указания на съда.

С оглед изложеното, съдът счита, че са налице условията в разпоредбата на чл. 158, ал.

3 от АПК за оставяне без разглеждане на жалбата на „ТИСИ МАРКЕТ“ ЕООД, ЕИК *********, с адрес на управление с. Ч., общ. С., ул. „Д. Ч.“ № …, п. от у. И.С.И., а производството по делото – прекратено, поради неотстраняване в указания срок на нередовностите на жалбата.

Водим от изложените мотиви и на основание чл. 158, ал. 3 от АПК, Административен съд Сливен О П Р Е Д Е Л И:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на „ТИСИ

МАРКЕТ“ ЕООД, ЕИК *********, с адрес на управление с. Ч., общ. С., ул. „Д. Ч.“ № …, п. от у. И.С.И., подадена срещу Заповед за налагане на принудителна административна мярка № ФК-177-0347561/12.10.2022 г., издадена от Началник отдел „Оперативни дейности“ Бургас, дирекция „Оперативни дейности“, Главна дирекция „Фискален контрол“ в ЦУ на НАП.

ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело

№ 467/2022 година по описа на Административен съд Сливен.

Определението може да се обжалва с частна жалба пред Върховния административен съд на РБългария в 7 – дневен срок от съобщаването му.

Препис от определението да се изпрати на страните.

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ: