Определение № 905 от 12.08.2019, Районен съд - Кърджали
- Съд
- Районен съд - Кърджали
- Дело
- Гражданско дело 1643/2018
- Вид
- Определение № 905
- Подписан
- 12.08.2019
- В сила
- 03.09.2019
- Състав
- НЕВЕНА КАЛИНОВА КАЛИНОВА
Цитирани разпоредби
- чл.129, ал.3 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 274, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 47, ал. 6 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
Гр.Кърджали, 12.08.2019г.
Кърджалийският районен съд в закрито заседание нa дванадесети август две хиляди и деветнадесета година в следния състав:
Председател: Невена Калинова разгледа докладваното от съдията гр.д. N 1643 по описа за 2019г.:
С Определение N 758 от 02.07.2019г., съобщено и връчено на ищеца на 22.07.2018г. чрез негов служител-юрисконсулт, съдът е задължил ищеца да внесе по сметка на съда 300 лв. за възнаграждение за особен представител на ответника в 1-седмичен срок от връчване на определението, който срок е изтекъл на 29.07.2019г., без в границите на същия ищецът да е изпълнил указанията на съда.С цитираното определение съдът е оставил без движение исковата молба до внасянето на сумата.
Внасянето на разноските за особен представител е предпоставка за назначаването му, т. е. задължението на ищеца по чл. 47, ал. 6 ГПК е предпоставка за развитието на процеса. Ищецът е инициатор на процеса и заинтересован от развитието му, и въпреки изричните указания на съда, не е изпълнил задължението си да внесе разноски, което е основание за прекратяване на делото и връщане на исковата молба. В този смисъл определение N 211/1.04.2013 г. по ч. гр. д. N 11/2013 г. на ВКС, IV г. о., постановено по реда на чл. 274, ал. 3 ГПК.
Мотивиран от горното и на основание чл.129, ал.3 от ГПК, Районният съд
ОПРЕДЕЛИ:
ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д. N 1643/2018г. по описа на Районен съд-Кърджали и ВРЪЩА исковата молба на „Кредитреформ България“ ЕООД гр.София срещу Н.Т.М. с регистриран в страната постоянен адрес ***, ведно с приложенията й.
Определението подлежи на обжалване от ищеца с частна жалба пред Окръжен съд-Кърджали в 1-седмичен срок от връчването му.
Съдия: