Разпореждане № 730 от 22.07.2025, Апелативен съд - Варна
- Съд
- Апелативен съд - Варна
- Дело
- Въззивно гражданско дело 486/2024
- Вид
- Разпореждане № 730
- Подписан
- 22.07.2025
- В сила
- 22.07.2025
- Състав
- Юлия Русева Бажлекова
Цитирани разпоредби
- чл.102з, ал.3 · Граждански процесуален кодекс
- чл.262, ал.2, т.2 · Граждански процесуален кодекс
- чл.280 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 730 гр. Варна, 22.07.2025 г.
АПЕЛАТИВЕН СЪД – ВАРНА, II СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и втори юли през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:
Съдия:
Юлия Р. Бажлекова като разгледа докладваното от Въззивно гражданско дело № 20243000500486 по описа за 2024 година за да се произнесе взе предвид следното:
С разпореждане № 563/11.06.2025г. съдът е оставил без движение постъпилата по делото касационна жалба на Е. А. И., чрез адв. С. В., с вх. № 4235/09.06.2025г. и е указал на жалбоподателя, че в 1-седмичен срок от съобщението следва да представи подписано или приподписано от адвокат изложение по чл.280 ГПК, ведно с препис за ответната страна, доказателства за внесена по сметка на ВКС държавна такса в размер на 30 лв., препис от касационната жалба за връчване на насрещната страна или доказателства за заплатена държавна такса за възпроизвеждане на препис от жалбата в размер по чл.102з, ал.3 ГПК, вр.чл.23, т.3 от Тарифата по ГПК. Указани са и последиците при неизпълнение.
Съобщението за това е редовно връчено на процесуалния представител адв. В., в кантората на същия на 07.07.2025г. С оглед на това срокът за отстраняване нередовностите на касационната жалба е изтекъл на 15.07.2025г.
В този срок и до настоящия момент указанията на съда не са изпълнени, поради което и касационната жалба подлежи на връщане, на основание чл.262, ал.2, т.2 ГПК.
Водим от изложеното, съдът
РАЗПОРЕДИ:
В Р Ъ Щ А касационна жалба на Е. А. И., чрез адв. С. В., с вх. № 4235/09.06.2025г., срещу постановеното по в.гр.д. № 486/2024г. по описа на АпС – Варна решение.
Разпореждането може да се обжалва пред Върховния касационен съд, с частна жалба в 1-седмичен срок от връчването му на жалбоподателите.
Съдия при Апелативен съд – Варна: _______________________ 1
2