Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 93494 от 31.07.2026, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 25454/2024
Вид
Разпореждане № 93494
Подписан
31.07.2026
В сила
31.07.2026
Състав
НОРА ВЛАДИМИРОВА МАРИНОВА

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 93494 гр. София, 31.07.2026 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 145 СЪСТАВ, в закрито заседание на тридесет и първи юли през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:

Председател: НОРА ВЛ. МАРИНОВА като разгледа докладваното от НОРА ВЛ. МАРИНОВА Гражданско дело № 20241110125454 по описа за 2024 година и за да се произнесе, взе предвид следното:

По делото е подадена частна жалба с вх. № 202966 от 24.06.2026г. от В. Г. В. срещу разпореждане № 71543 от 11.06.2026г., с което е върната въззивната й жалба.

С разпореждане от 25.06.2026г. съдът е дал указания на жалбоподателя в едноседмичен срок от съобщението да отстрани нередовностите на подадената частна жалба като представи по делото доказателства за внесена по сметка на СГС държавна такса в размер на 7,67 евро, с изричното предупреждение, че при неизпълнение на указанията в срок частната жалба ще бъде върната.

Съобщение с дадените указания е връчено на жалбоподателя чрез процесуалния му представител на посочения в частната жалба адрес на 06.07.2026г. поради което даденият срок за изпълнение на указанията е изтекъл на 13.07.2026г. В посочения срок, както и до настоящия момент, указанията за отстраняване на нередовността не са изпълнени, поради което спрямо жалбоподателя следва да се приложат неблагоприятните последици от процесуалното му бездействие да отстрани нередовността на подадената жалба, за които същият е надлежно уведомен, и частната жалба да бъде върната.

По изложените съображения и на основание чл. 275, ал. 2 ГПК вр. чл. 262, ал. 2, т. 2 ГПК, съдът

РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА частна жалба с вх. № 202966 от 24.06.2026г., подадена от В. Г. В. срещу разпореждане № 71543 от 11.06.2026г., с което е върната въззивната й жалба.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред СГС в едноседмичен срок от съобщаването му.

1

Съдия при Софийски районен съд: _______________________

2