Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 18.10.2016, Административен съд - Велико Търново

Съд
Административен съд - Велико Търново
Дело
576/2016
Подписан
18.10.2016
В сила
04.11.2016

Цитирани разпоредби

  • чл.145, ал.1, т.2 и т.4 · Данъчно-осигурителен процесуален кодекс
  • чл.145, ал.1, т.2 и т.4 · Данъчно-осигурителен процесуален кодекс
  • чл.149, ал.1 · Данъчно-осигурителен процесуален кодекс
  • чл.149, ал.2, т.4 · Данъчно-осигурителен процесуален кодекс
  • чл.151 · Данъчно-осигурителен процесуален кодекс
  • чл.151, ал.2 · Данъчно-осигурителен процесуален кодекс
  • §2 · Данъчно-осигурителен процесуален кодекс

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 386 гр. Велико Търново, 18.10.2016 г.

АДМИНИСТРАТИВЕН

СЪД ВЕЛИКО ТЪРНОВО, единадесети административен състав на осемнадесети октомври две хиляди и шестнадесета година в закрито заседание в следния състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ДИАНКА ДАБКОВА разгледа докладваното от съдията адм. дело № 576 по описа за 2016г. на ВТАС и на основание данните по делото и закона, за да се произнесе съобрази следното:

Производство по реда на чл.151 от ДОПК.

Образувано по жалба с вх. № 4219/01.09.2016 в АСВТ, подадена от К.Л.З. с ЕГН **********, действащ като едноличен търговец с фирма ЕТ„Енергия-К.З.” с ЕИК ********* и седалище и адрес на управление гр. Плевен, ул. „Шипка“№24, вх.Г, ет.1, ап.2. Срещу Решение № 196/29.06.2016г. на директора на Дирекция “ОДОП“ гр. Велико Търново, с което е потвърден, в обжалваната част, Ревизионен акт /РА/ №

Р-04001515008232-091-001/18.04.2016 г. на ТД на НАП – Велико Търново, поправен с РАПРА № Р-04001516110211-003-001/20.06.2016 г.

При проверка редовността на оспорването съдът констатира, че жалбата не отговаря на изискванията на чл.145, ал.1, т.2 и т.4 от ДОПК, вр. с чл.149, ал.1 от ДОПК. Същата не разполага с приложението по чл.149, ал.2, т.4 от ДОПК – не е внесена дължимата държавна такса за оспорването пред съда.

С Разпореждане от 13.09.2016г. производството е оставено без движение като на оспорващия са дадени указания, а именно:

1.С писмена молба с копие за ответника да уточни изрично на съда частта, в която обжалва РА и дали оспорва акта за поправка на РА, като освен това посочи на съда в какво конкретно се състои искането му – отмяна на оспорения акт /изцяло или отчасти/ или обявяване на неговата нищожност.

2.Да представи в същия срок по делото доказателства за внесена държавна такса по сметка на АСВТ за оспорване на акта по съдебен ред в размер на 50/петдесет/ лева.

Оспорващият е предупреден, че ако не изпълни указанията на съда в посочения 7-дневен срок, броен от съобщаването, делото ще бъде прекратено на основание чл.151, ал.2 от ДОПК.

На оспорващия търговец са изпратени две съобщения на посочения в ТР адрес, посочен и за адрес за кореспонденция с НАП. Същите са върнати в цялост, като връчителят е отбелязал, че Кр. З. не живее на този адрес. След направена служебна справка се установи, че лицето не е вписало нов адрес в ТР.

Предвид това, на основание чл.50, ал.2, вр. с ал.1 от ГПК и §2 от ДР на ДОПК съдът с Разпореждане от 10.10.2016г. е приложил законовата фикция и е постановил книжата да се приложат към делото и да се считат за редовно връчени.

Седмодневният срок броен по дни изтича на 17.10.2016г. – работен ден. В същия, а и понастоящем нередовностите на обжалването не са отстранени. Указанията на съда не са изпълнени. При това правото на обжалване не е редовно предявено по правилата на приложимия процесуален закон – ДОПК.

С оглед установеното от фактическа страна, съдът приема от правна, че е налице основание за прекратяване на производството – нередовност на оспорването по смисъла на чл.145, ал.1, т.2 и т.4 от ДОПК, вр. с чл.149, ал.1 от ДОПК и чл.149, ал.2, т.4 от ДОПК. Осъществена е хипотезата на чл.151, ал.2 от ДОПК. Предвид това, жалбата следва да бъде оставена без разглеждане, а производството по делото прекратено.

Воден от горните мотиви, на посочените основания, съдът в настоящия състав

ОПРЕДЕЛИ:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба вх. № 4219/01.09.2016г. във ВТАС, подадена от подадена от К.Л.З. с

ЕГН **********, действащ като едноличен търговец с фирма ЕТ„Енергия-К.З.” с ЕИК ********* срещу Решение № 196/29.06.2016г. на директора на Дирекция “ОДОП“ гр.

Велико Търново,

ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 576/2016 г. по описа на Административен съд-Велико Търново.

Определението подлежи на обжалване пред ВАС с ЧЖ в

7-дневен срок от съобщаването му на страните.

Копие от определението да се изпрати на оспорващия и на Директора на Дирекция “ОДОП“ гр. Велико Търново.

АДМИНИСТАРТИВЕН

СЪДИЯ: