Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 15.09.2023, Административен съд - Бургас

Съд
Административен съд - Бургас
Дело
1654/2023
Подписан
15.09.2023

Цитирани разпоредби

  • чл.151, т.3 · Административнопроцесуален кодекс

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 2337

Бургас, 15.09.2023 г.

Административният съд - Бургас в закрито заседание на петнадесети септември две хиляди и двадесет и трета година в състав:

Съдия:

ЯНА КОЛЕВА

Като разгледа докладваното от съдия ЯНА КОЛЕВА административно дело № 20237040701654 / 2023 г., за да се произнесе взе предвид следното:

Производството е образувано по жалба от М.Х.К. против "пет денонощия арест" .

С разпореждане №3632 от 01.09.2023г. жалбоподателят е задължен да внесе държавна такса в размер на 10 лева по сметка на Административен съд Бургас в седмодневен срок от получаване на съобщението и да представи вносната бележка по делото, указано му е и да конкретизира датата, номера и издателя на заповедта, както и да подпише жалбата. Указани са последиците от неизпълнение на указанието, а именно жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото прекратено.

Видно от разписката към посоченото съобщение, същото е получено на 04.09.2023г. лично от жалбоподателя.

Определеният седмодневен срок е започнал да тече от 05.06.2023г., поради което изтича на 11.09.2023г. По делото не е представен документ за внесена държавна такса, нито са направени указаните уточнения, поради което се налага извода, че нередовностите по жалбата не са отстранени в срок.

По изложените съображения, поради неизпълнение указанията на съда, жалбата следва да бъде оставена без разглеждане, а производството да се прекрати.

Мотивиран от изложеното, на основание чл.158, ал.3 вр. с чл.151, т.3 от АПК, Административен съд гр.Бургас, XXII-ри състав

О П Р Е Д Е Л И:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на М.Х.К. против "пет денонощия арест" .

ПРЕКРАТЯВА производството по административно дело №1654 по описа за 2023 година на Административен съд гр.Бургас.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да се обжалва с частна жалба пред Върховния административен съд в 7- дневен срок от съобщаването му на страните.

Съдия: