Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 7 от 19.01.2024, Апелативен съд - Бургас

Съд
Апелативен съд - Бургас
Дело
Въззивно частно търговско дело 3/2024
Вид
Определение № 7
Подписан
19.01.2024
В сила
19.01.2024
Състав
Илияна Тодорова Балтова, Радостина Костова Калиманова, Янко Новаков Новаков

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№7 гр. Бургас, 18.01.2024 г.

АПЕЛАТИВЕН СЪД – БУРГАС в закрито заседание на осемнадесети януари през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:

Председател: Илияна Т. Балтова

Членове:

Радостина К. Калиманова

Янко Н. Новаков като разгледа докладваното от Илияна Т. Балтова Въззивно частно търговско дело № 20242001000003 по описа за 2024 година

Производството е образувано по повод подадената от С.В.“ н. ООД , ЕИК ***, със седалище и адрес на управление: гр. Б. ул. Л.К.“ № *, вх.*, ет.*, ап.*, представлявано от Ц.П.В. – управител, частна жалба против Определение № 260349 от 21.08.2023 г. на Окръжен съд Бургас, постановено по д.н. № 330/ 2014 г. по описа на същия съд, с което е одобрена сметка за разпределение по чл717д, ал.2 ТЗ, обявена на 1.06.2023 г. в Търговския регистър по партидата на дружеството.

Определението за одобряване на сметката може да се обжалва от длъжника – чл.729, ал.3 ТЗ, който се счита уведомен с обявяването на определението в регистъра – чл.729, ал.2 ТЗ. Срокът за обжалване е едноседмичен и се зачита от обявяването на съдебния акт в Търговския регистър – чл.613а, ал.3 ТЗ, вр.чл.275, ал.1 ГПК.

В настоящия случай атакуваното определение е обявено в Търговския регистър на 22.08.2023 г. Едноседмичният срок за обжалване е изтекъл на 29.08.2023 г., а сезиращата настоящия съд частна жалба е постъпила на 7.09.2023 г., следователно след изтичане срока за обжалване.

Ето защо, жалбата, като просрочена, следва да се върне, а производството по нея се прекрати.

Мотивиран от горното и на основание чл.275, ал.2, вр.чл.262, ал.2, т.1 ГПК, Апелативен съд Бургас

1

ОПРЕДЕЛИ:

ВРЪЩА частната жалба на С.В.“ н. ООД, ЕИК ***, със седалище и адрес на управление: гр. Б. ул. Л.К.“ № *, вх.*, ет.*, ап.*, представлявано от Ц.П.В. – управител, против Определение № 260349 от 21.08.2023 г. на Окръжен съд Бургас, постановено по д.н. № 330/ 2014 г. по описа на същия съд.

ПРЕКРАТЯВА производството по ч.т.д. № 3/ 2024 г. по описа на Апелативен съд Бургас.

Определението подлежи на обжалване пред ВКС с частна жалба в едноседмичен срок от връчването му на страната.

Председател: _______________________

Членове:

1. _______________________

2. _______________________

2