Определение № 7 от 19.01.2024, Апелативен съд - Бургас
- Съд
- Апелативен съд - Бургас
- Дело
- Въззивно частно търговско дело 3/2024
- Вид
- Определение № 7
- Подписан
- 19.01.2024
- В сила
- 19.01.2024
- Състав
- Илияна Тодорова Балтова, Радостина Костова Калиманова, Янко Новаков Новаков
Цитирани разпоредби
- чл.262, ал.2, т.1 · Граждански процесуален кодекс
- чл.275, ал.1 · Граждански процесуален кодекс
- чл.613а, ал.3 · Търговски закон
- чл.729, ал.2 · Търговски закон
- чл.729, ал.3 · Търговски закон
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№7 гр. Бургас, 18.01.2024 г.
АПЕЛАТИВЕН СЪД – БУРГАС в закрито заседание на осемнадесети януари през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Председател: Илияна Т. Балтова
Членове:
Радостина К. Калиманова
Янко Н. Новаков като разгледа докладваното от Илияна Т. Балтова Въззивно частно търговско дело № 20242001000003 по описа за 2024 година
Производството е образувано по повод подадената от С.В.“ н. ООД , ЕИК ***, със седалище и адрес на управление: гр. Б. ул. Л.К.“ № *, вх.*, ет.*, ап.*, представлявано от Ц.П.В. – управител, частна жалба против Определение № 260349 от 21.08.2023 г. на Окръжен съд Бургас, постановено по д.н. № 330/ 2014 г. по описа на същия съд, с което е одобрена сметка за разпределение по чл717д, ал.2 ТЗ, обявена на 1.06.2023 г. в Търговския регистър по партидата на дружеството.
Определението за одобряване на сметката може да се обжалва от длъжника – чл.729, ал.3 ТЗ, който се счита уведомен с обявяването на определението в регистъра – чл.729, ал.2 ТЗ. Срокът за обжалване е едноседмичен и се зачита от обявяването на съдебния акт в Търговския регистър – чл.613а, ал.3 ТЗ, вр.чл.275, ал.1 ГПК.
В настоящия случай атакуваното определение е обявено в Търговския регистър на 22.08.2023 г. Едноседмичният срок за обжалване е изтекъл на 29.08.2023 г., а сезиращата настоящия съд частна жалба е постъпила на 7.09.2023 г., следователно след изтичане срока за обжалване.
Ето защо, жалбата, като просрочена, следва да се върне, а производството по нея се прекрати.
Мотивиран от горното и на основание чл.275, ал.2, вр.чл.262, ал.2, т.1 ГПК, Апелативен съд Бургас
1
ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА частната жалба на С.В.“ н. ООД, ЕИК ***, със седалище и адрес на управление: гр. Б. ул. Л.К.“ № *, вх.*, ет.*, ап.*, представлявано от Ц.П.В. – управител, против Определение № 260349 от 21.08.2023 г. на Окръжен съд Бургас, постановено по д.н. № 330/ 2014 г. по описа на същия съд.
ПРЕКРАТЯВА производството по ч.т.д. № 3/ 2024 г. по описа на Апелативен съд Бургас.
Определението подлежи на обжалване пред ВКС с частна жалба в едноседмичен срок от връчването му на страната.
Председател: _______________________
Членове:
1. _______________________
2. _______________________
2