Разпореждане № 182 от 26.02.2024, Апелативен съд - Варна
- Съд
- Апелативен съд - Варна
- Дело
- Въззивно гражданско дело 355/2023
- Вид
- Разпореждане № 182
- Подписан
- 26.02.2024
- Състав
- Росица Славчова Станчева
Цитирани разпоредби
- чл.262, ал.2, т.2 · Граждански процесуален кодекс
- чл.280 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 182 гр. Варна, 26.02.2024 г.
АПЕЛАТИВЕН СЪД – ВАРНА, II СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и шести февруари през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Съдия:
Росица Сл. Станчева като разгледа докладваното от Росица Сл. Станчева Въззивно гражданско дело № 20233000500355 по описа за 2023 година за да се произнесе взе предвид следното:
С разпореждане № 106/31.01.2024г. съдът е оставил без движение постъпилата по делото касационна жалба на М. Р. Х., с вх. № 658/29.01.2024г. и е указал на жалбоподателя, че в 1-седмичен срок от съобщението следва да представи, с препис за ответната страна, изложение по чл.280 ГПК и доказателства за заплатена държавна такса по обжалването.
Указани са и последиците при неизпълнение.
Съобщението за това е редовно връчено на процесуалния му представител адв.В. на дата 13.02.2024г. С оглед на това срокът за отстраняване нередовностите на касационната жалба е изтекъл на 20.02.2023г. В този срок и до настоящия момент указанията на съда не са изпълнени, поради което и касационната жалба подлежи на връщане, на основание чл.262, ал.2, т.2 ГПК.
Водим от изложеното, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА касационна жалба на М. Р. Х., вх. № 658/29.01.2024г., срещу постановеното по в.гр.д. № 355/2023г. по описа на АпС – Варна решение.
Разпореждането може да се обжалва пред Върховния касационен съд, с частна жалба в 1-седмичен срок от връчването му на жалбоподателя.
Съдия при Апелативен съд – Варна: _______________________ 1