Разпореждане № 3934 от 20.10.2021, Окръжен съд - Варна
- Съд
- Окръжен съд - Варна
- Дело
- Въззивно гражданско дело 652/2021
- Вид
- Разпореждане № 3934
- Подписан
- 20.10.2021
- В сила
- 20.10.2021
- Състав
- Деспина Георгиева Георгиева
Цитирани разпоредби
- чл. 262, ал. 2, т. 2 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 3934 гр. Варна, 20.10.2021 г.
ОКРЪЖЕН СЪД – ВАРНА, V СЪСТАВ, в закрито заседание на деветнадесети октомври през две хиляди двадесет и първа година в следния състав:
Председател: Деспина Г. Георгиева като разгледа докладваното от Деспина Г. Георгиева Въззивно гражданско дело № 20213100500652 по описа за 2021 година
Подадена е частна жалба с вх. № 14451/19.07.2021 г. от адв. М.Д. срещу Решение № 1108/23.06.2021 г., постановено по в. гр. дело № 652/2021 г. по описа на ВОС, в частите, с които е оставена без разглеждане насрещната въззивна жалба, и без уважение подадената частна жалба, а също и в частите, с които ищцовата страна за първи път е осъдена да заплати разноски по недопустимата НВЖ и по неоснователната ЧЖ.
С Разпореждане № 2828/28.07.2021 г. са дадени указания на жалбоподателя, в едноседмичен срок от получаване на съобщението, да отстрани констатираните нередовности на частната жалба. Препис от разпореждането е връчено на адв. М.Д. на 27.09.2021 г.
В рамките на указания срок, изтекъл на 04.10.2021 г. (присъствен ден), а и към настоящия момент, не са отстранени нередовностите на частната жалба, поради което същата следва да бъде върната, на основание чл. 275, ал. 2, вр. чл. 262, ал. 2, т. 2 от ГПК.
Мотивиран от изложеното, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА частна жалба с вх. № 14451/19.07.2021 г. от адв. М.Д. срещу Решение № 1108/23.06.2021 г., постановено по в. гр. дело № 652/2021 г. по описа на ВОС, в частите, с които е оставена без разглеждане насрещната въззивна жалба, и без уважение подадената частна жалба, а също и в частите, с които ищцовата страна за първи път е осъдена да заплати разноски по недопустимата НВЖ и по неоснователната ЧЖ.
1
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Варненски апелативен съд, в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя.
Съдия при Окръжен съд – Варна: _______________________
2