Разпореждане № 11370 от 19.09.2024, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Административно наказателно дело 9315/2024
- Вид
- Разпореждане № 11370
- Подписан
- 19.09.2024
- В сила
- 06.11.2024
- Състав
- ИЛИАНА БОЙКОВА РАШКОВА ЦЕКОВСКА
Цитирани разпоредби
- чл. 59, ал.2 · Закон за административните нарушения и наказания
- чл. 63, ал.2 · Закон за административните нарушения и наказания
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 11370 гр. София, 19.09.2024 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 1-ВИ СЪСТАВ, в закрито заседание на деветнадесети септември през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Председател: И. Б. Р. Ц. като разгледа докладваното от И. Б. Р. Ц. Административно наказателно дело № 20241110209315 по описа за 2024 година намирам, че жалба от Я. В. К. срещу Наказателно постановление № 23-4332-031095 /19.12.2023 г., издадено от началник в СДВР, следва да бъде оставена без разглеждане като процесуално недопустима тъй като е просрочена.
Жалбата е подадена е след изтичането на законоустановения, съгласно разпоредбата на чл. 59, ал.2 ЗАНН, 14-дневен срок от връчването на наказателното постановление.
Наказателното постановление е връчено лично на жалбоподателя 27.05.2024 г.
Жалбата е подадена в деловодството на ОПП-СДВР на 18.06.2024 г. 14-дневния срок по чл.
59, ал.2 ЗАНН е започнал да тече на 28.05.2024 г. – вторник /присъствен ден/ и е изтекъл на 10.06.2024 г. / присъствен ден /. За да бъде спазен срокът за обжалване е следвало жалбата да постъпи в деловодството на органа, който е издал оспорвания акт, съда или в пощата до края на работния ден на 10 юни 2024 г. Пощенски плик, относим към подаване на жалбата срещу НП към делото не е приложен.
Изхождайки от тези обстоятелства, съдът намира, че процесната жалба е процесуално недопустима, поради което са налице основанията на чл. 63, ал.2 ЗАНН за прекратяване на производство по делото.
Така мотивиран
РАЗПОРЕДИ:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба от „Я. В. К. срещу Наказателно постановление наказателно постановление № 23-4332-031095 /19.12.2023 г., издадено от началник в СДВР.
ПРЕКРАТЯВА производството по НАХД №9315/2024 г. по описа на СРС, НО, 1 състав.
1
Разпореждането подлежи на обжалване пред Административен съд, гр. София град в седемдневен срок от получаване на съобщението за изготвянето му.
Препис от определението да се изпрати страните.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
2