Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 11370 от 19.09.2024, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Административно наказателно дело 9315/2024
Вид
Разпореждане № 11370
Подписан
19.09.2024
В сила
06.11.2024
Състав
ИЛИАНА БОЙКОВА РАШКОВА ЦЕКОВСКА

Цитирани разпоредби

  • чл. 59, ал.2 · Закон за административните нарушения и наказания
  • чл. 63, ал.2 · Закон за административните нарушения и наказания

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 11370 гр. София, 19.09.2024 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 1-ВИ СЪСТАВ, в закрито заседание на деветнадесети септември през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:

Председател: И. Б. Р. Ц. като разгледа докладваното от И. Б. Р. Ц. Административно наказателно дело № 20241110209315 по описа за 2024 година намирам, че жалба от Я. В. К. срещу Наказателно постановление № 23-4332-031095 /19.12.2023 г., издадено от началник в СДВР, следва да бъде оставена без разглеждане като процесуално недопустима тъй като е просрочена.

Жалбата е подадена е след изтичането на законоустановения, съгласно разпоредбата на чл. 59, ал.2 ЗАНН, 14-дневен срок от връчването на наказателното постановление.

Наказателното постановление е връчено лично на жалбоподателя 27.05.2024 г.

Жалбата е подадена в деловодството на ОПП-СДВР на 18.06.2024 г. 14-дневния срок по чл.

59, ал.2 ЗАНН е започнал да тече на 28.05.2024 г. – вторник /присъствен ден/ и е изтекъл на 10.06.2024 г. / присъствен ден /. За да бъде спазен срокът за обжалване е следвало жалбата да постъпи в деловодството на органа, който е издал оспорвания акт, съда или в пощата до края на работния ден на 10 юни 2024 г. Пощенски плик, относим към подаване на жалбата срещу НП към делото не е приложен.

Изхождайки от тези обстоятелства, съдът намира, че процесната жалба е процесуално недопустима, поради което са налице основанията на чл. 63, ал.2 ЗАНН за прекратяване на производство по делото.

Така мотивиран

РАЗПОРЕДИ:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба от „Я. В. К. срещу Наказателно постановление наказателно постановление № 23-4332-031095 /19.12.2023 г., издадено от началник в СДВР.

ПРЕКРАТЯВА производството по НАХД №9315/2024 г. по описа на СРС, НО, 1 състав.

1

Разпореждането подлежи на обжалване пред Административен съд, гр. София град в седемдневен срок от получаване на съобщението за изготвянето му.

Препис от определението да се изпрати страните.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________

2