Определение № 2021 от 13.10.2020, Административен съд - Бургас
- Съд
- Административен съд - Бургас
- Дело
- Касационно частно административно наказателно дело 1454/2020
- Вид
- Определение № 2021
- Подписан
- 13.10.2020
- Състав
- ВЕСЕЛИН ГЕОРГИЕВ БЕЛЕВ, РУМЕН НИКОЛОВ ЙОСИФОВ, ПАВЛИНА ЕНЧЕВА СТОЙЧЕВА
Цитирани разпоредби
- чл.159 т.5 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.229 ал.1 т.1 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.63 ал.2 · Закон за административните нарушения и наказания
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 2021 гр.Бургас, 13.10.2020г.
В ИМЕТО
НА НАРОДА
Административен съд Бургас, тринадесети касационен състав, в закрито заседание през две хиляди и двадесета година в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ : Румен Йосифов
ЧЛЕНОВЕ : 1. Павлина Стойчева
2. Веселин Белев при участието на секретаря ………………, в присъствието на прокурора ………………….., като разгледа докладваното от съдията-докладчик Белев КАНД № 1454 по описа на съда за 2020г. и за да се произнесе, взе предвид следното :
Производството по делото е по реда на чл.229 и сл. от Административнопроцесуалния кодекс.
Образувано е по частна жалба на Алва ЕООД с ЕИК:********* с адрес гр.Созопол, ул.Стара планина 1, вх.2, ет.2, срещу протоколно определение от 03.06.2020г. по АНД № 5831/2019г. на РС Бургас, с което е прекратено производството по делото.
Настоящото производство е недопустимо, поради просрочие на частната жалба.
Съгласно чл.230, вр. с чл.229 ал.1 т.1 от АПК, вр. с чл.63 ал.2 от ЗАНН постановеното прекратително определение по АНД № 5831/2019г. на РС Бургас може да се обжалва пред настоящия съд в 7-дневен срок от съобщението. Този срок е указан и в постановеното определение на БРС. Представител на страната не е присъствал в с.з., когато определението е било постановено, поради което на Алва ЕООД е изпратено съобщение, редовно връчено на 15.06.2020г. Срокът за обжалване е изтекъл на 23.06.2020г. Частната жалба е подадена в канцеларията на съда на 25.06.2020г., като в самия и текст е отбелязано, че е изготвена на същата дата, т.е. жалбата е просрочена. Налице са предпоставките по чл.159 т.5 от АПК за оставяне на жалбата без разглеждане и прекратяване на производството по настоящото дело.
Мотивиран от изложеното Административен съд Бургас
О П Р
Е Д Е Л И :
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ частната жалба на Алва ЕООД с ЕИК:********* с адрес гр.Созопол, ул.Стара планина 1, вх.2, ет.2, срещу протоколно определение от 03.06.2020г. по АНД № 5831/2019г. на РС Бургас, с което е прекратено производството по делото.
ПРЕКАТЯВА производството по КАНД № 1454/2020г. на Административен съд Бургас.
Определението може да бъде обжалвано с частна жалба пред Върховния административен съд на Република България в седмодневен срок от съобщаването му на страните.
ПРЕДСЕДАТЕЛ :
ЧЛЕНОВЕ : 1.
2.