Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 2021 от 13.10.2020, Административен съд - Бургас

Съд
Административен съд - Бургас
Дело
Касационно частно административно наказателно дело 1454/2020
Вид
Определение № 2021
Подписан
13.10.2020
Състав
ВЕСЕЛИН ГЕОРГИЕВ БЕЛЕВ, РУМЕН НИКОЛОВ ЙОСИФОВ, ПАВЛИНА ЕНЧЕВА СТОЙЧЕВА

Цитирани разпоредби

  • чл.159 т.5 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.229 ал.1 т.1 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.63 ал.2 · Закон за административните нарушения и наказания

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 2021 гр.Бургас, 13.10.2020г.

В ИМЕТО

НА НАРОДА

Административен съд Бургас, тринадесети касационен състав, в закрито заседание през две хиляди и двадесета година в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ : Румен Йосифов

ЧЛЕНОВЕ : 1. Павлина Стойчева

2. Веселин Белев при участието на секретаря ………………, в присъствието на прокурора ………………….., като разгледа докладваното от съдията-докладчик Белев КАНД № 1454 по описа на съда за 2020г. и за да се произнесе, взе предвид следното :

Производството по делото е по реда на чл.229 и сл. от Административнопроцесуалния кодекс.

Образувано е по частна жалба на Алва ЕООД с ЕИК:********* с адрес гр.Созопол, ул.Стара планина 1, вх.2, ет.2, срещу протоколно определение от 03.06.2020г. по АНД № 5831/2019г. на РС Бургас, с което е прекратено производството по делото.

Настоящото производство е недопустимо, поради просрочие на частната жалба.

Съгласно чл.230, вр. с чл.229 ал.1 т.1 от АПК, вр. с чл.63 ал.2 от ЗАНН постановеното прекратително определение по АНД № 5831/2019г. на РС Бургас може да се обжалва пред настоящия съд в 7-дневен срок от съобщението. Този срок е указан и в постановеното определение на БРС. Представител на страната не е присъствал в с.з., когато определението е било постановено, поради което на Алва ЕООД е изпратено съобщение, редовно връчено на 15.06.2020г. Срокът за обжалване е изтекъл на 23.06.2020г. Частната жалба е подадена в канцеларията на съда на 25.06.2020г., като в самия и текст е отбелязано, че е изготвена на същата дата, т.е. жалбата е просрочена. Налице са предпоставките по чл.159 т.5 от АПК за оставяне на жалбата без разглеждане и прекратяване на производството по настоящото дело.

Мотивиран от изложеното Административен съд Бургас

О П Р

Е Д Е Л И :

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ частната жалба на Алва ЕООД с ЕИК:********* с адрес гр.Созопол, ул.Стара планина 1, вх.2, ет.2, срещу протоколно определение от 03.06.2020г. по АНД № 5831/2019г. на РС Бургас, с което е прекратено производството по делото.

ПРЕКАТЯВА производството по КАНД № 1454/2020г. на Административен съд Бургас.

Определението може да бъде обжалвано с частна жалба пред Върховния административен съд на Република България в седмодневен срок от съобщаването му на страните.

ПРЕДСЕДАТЕЛ :

ЧЛЕНОВЕ : 1.

2.