Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 868 от 22.10.2019, Административен съд - Ловеч

Съд
Административен съд - Ловеч
Дело
Административно дело 442/2019
Вид
Определение № 868
Подписан
22.10.2019
В сила
01.11.2019
Състав
ЛЮБОМИРА ЛЮБЕНОВА КРЪСТЕВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 158, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 40 · Закон за достъп до обществена информация

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ град Ловеч, 22.10.2019 година

ЛОВЕШКИ АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД, шести административен състав, в закрито съдебно заседание на двадесет и втори октомври две хиляди и деветнадесета година в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: Любомира Кръстева като разгледа докладваното от съдия Кръстева адм. дело № 442/2019 г. по описа на Административен съд Ловеч и на основание данните по делото и закона, за да се произнесе съобрази:

Производството е по реда на чл. 145 и сл. от

Административно-процесуалния кодекс (АПК) и чл. 40 от ЗДОИ.

Административното дело е образувано въз основа на жалба с вх.№ 3217/26.09.2019 г. подадена от С.Т. ***, вероятно против Решение №2/2019 г. по ЗДОИ, постановено от и.ф. Председател на АдмС – Плевен, и вероятно против писмо от ВСС.

Жалбата е постъпила по електронна поща, без да е подписана с електронен подпис. Няма положен и саморъчен подпис на жалбоподателя. Към жалбата няма приложен документ за внесена държавна такса. Не е посочен недвусмислено административният акт, който се обжалва. Посочените в титулната страница на жалбата решение и писмо от ВСС не могат да бъдат категорично идентифицирани въз основа на изявленията в жалбата. Няма направено допустимо искане до съда. Направените в жалбата изявления не представляват надлежни искания, произнасянето по които да е в компетентността на съда.

С определение от 03.10.2019 г. съдът е оставил без движение подадената жалба, и да е предоставил възможност на жалбоподателя да отстрани нередовностите на жалбата в 7-дневен срок от съобщението. Срокът е изтекъл на 16.10.2019 г. До момента по делото не са представени доказателства за отстраняване на недостатъците на жалбата, поради което същата следва да бъде оставена без разглеждане като недопустима и производството по делото да бъде прекратено.

Воден от горното и на основание чл. 158, ал. 3 от АПК, Ловешки административен съд, шести административен състав, ОПРЕДЕЛИ:

І. ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба с вх.№ 3217/26.09.2019 г., подадена от С.Т. ***, и ПРЕКРАТЯВА производството по делото.

ІІ. Препис от определението да се връчи на жалбоподателя.

ІІІ. Определението подлежи на обжалване в 7 – дневен срок с частна жалба чрез АдмС – Ловеч пред ВАС на РБ.

АДМИНИСТРАТИВЕН

СЪДИЯ: