Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 948 от 20.02.2023, Окръжен съд - Варна

Съд
Окръжен съд - Варна
Дело
Въззивно гражданско дело 2085/2022
Вид
Разпореждане № 948
Подписан
20.02.2023
Състав
Галина Чавдарова

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 948 гр. Варна, 20.02.2023 г.

ОКРЪЖЕН СЪД – ВАРНА, V СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесети февруари през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Председател: Галина Чавдарова като разгледа докладваното от Галина Чавдарова Въззивно гражданско дело № 20223100502085 по описа за 2022 година за да се произнесе взе предвид следното:

Постъпила е касационна жалба вх.№697/11.01.2023г. от Н. К. Н., действаща чрез адв.Н.М., срещу решение №1568/05.12.2022г. по в.гр.д.№2085/22г. на ВОС.

Тъй като същата не отговаря на изискванията на чл.284, ал.3, т.1,2 и 4 ГПК, с разпореждане №229/13.01.23г. на страната е даден едноседмичен срок от съобщението да отстрани този недостатък, като представи доказателства за платена държ.такса по сметка на ВКС в размер на 30 лв., на осн. чл.18 ал.2, т.1 от Тарифа за държавните такси, които се събират от съдилищата по ГПК, д а обоснове основанията си за допустимост на касационното обжалване по смисъла на чл.280, ал.1 от ГПК, както и да представи препис от жалбата за връчване на насрещната страна.

Съобщението за това е получено от страната на осн. чл.51 ГПК на 23.01.23г., като с него страната е редовно уведомена за указанията на съда, с които й е даден едноседмичен срок за привеждането на жалбата в съответствие с изискванията на чл.284, ал.3, т.1, 2 и 4 ГПК, както и че ако не ги изпълни същата ще бъде върната.

Срокът за изпълнение на указанията, дадени от съда, е изтекъл на 30.01.2023г. включително. Към момента на постановяване на настоящия акт жалбоподателят - лично или чрез процесуален представител, не е предприел дължимото процесуално поведение за изпълнение на съдебното разпореждане и не са отстранени констатираните недостатъци на жалбата.

Предвид това съдът счита, че са налице основанията на чл.286, ал.1, т.2 ГПК за връщане на касационната жалба.

Водим от горното, съдът

РАЗПОРЕДИ:

1

ВРЪЩА касационна жалба вх.№697/11.01.2023г. от Н. К. Н., действаща чрез адв.Н.М., срещу решение №1568/05.12.2022г. по в.гр.д.№2085/22г. на ВОС, на осн. чл.286, ал.1, т.2 ГПК.

РАЗПОРЕЖДАНЕТО подлежи на обжалване с частна жалба пред Варненски апелативен съд в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя.

Съдия при Окръжен съд – Варна: _______________________

2