Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Протокол № 641 от 31.01.2022, Районен съд - Пловдив

Съд
Районен съд - Пловдив
Дело
Административно наказателно дело 8422/2021
Вид
Протокол № 641
Подписан
31.01.2022
В сила
18.02.2022
Състав
Божидар Иванов Кърпачев

Цитирани разпоредби

  • чл. 184 · Наказателно-процесуален кодекс

ПРОТОКОЛ

№ 641 гр. Пловдив, 26.01.2022 г.

РАЙОНЕН СЪД – ПЛОВДИВ, I НАКАЗАТЕЛЕН СЪСТАВ, в публично заседание на двадесет и шести януари през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:

Председател: Божидар Ив. Кърпачев при участието на секретаря Станка Т. Деведжиева

Сложи за разглеждане докладваното от Божидар Ив. Кърпачев Административно наказателно дело № 20215330208422 по описа за 2021 година.

На именното повикване в 13:30 часа се явиха:

ЖАЛБ. О.Х.А. - редовно призован, не се явява.

ВЪЗЗ.СТРАНА ОДМВР – Пловдив - редовно призована, не изпраща представител.

Съдът намира, че ход на делото не следва да бъде даван, доколкото жалбата е просрочена.

С разпореждането за насрочване на делото е констатирано, че видно от представените по делото писмени доказателства обжалвания електронен фиш е връчен на дата 29.11.2021 г. 14-дневният срок по смисъла на чл. 189, ал. 8 от ЗДвП изтича на 13.12.2021 г. (понеделник) – работен ден. Видно от положения датен печат върху жалбата същата е входирана във въззиваемата страна на 15.12.2021 г., т.е. явява се просрочена. Действително в жалбата е посочена дата на съставяне 13.12.2021 г., като е поставен и печат на адвокатската кантора от същата дата. Тези отбелязвания, обаче не носят белег на достоверна дата.

Поради изложеното с разпореждането за насрочване на делото на жалбоподателя са дадени указания в срок най-късно до откритото заседание да представи доказателства за надлежно подаване на жалбата по пощата по реда на чл. 184 от НПК. Съобщението е връчено на посочения съдебен адрес 1 на дата 12.01.2022 г., като жалбоподателят е разполагал с 14-дневен срок, в който да изпълни указанията на съда. Въпреки гореизложеното към момента на провеждане на съдебното заседание жалбоподателят не е представил поисканите доказателства и не е изпратил представител.

Поради изложеното жалбата като просрочена следва да бъде върната, а производството поделото прекратено.

Мотивиран от горното, Съдът

ОПРЕДЕЛИ:

ВРЪЩА като просрочена постъпилата от О.Х.А. жалба против ЕФ Серия К № 4624117.

ПРЕКРАТЯВА производството по АНД № 8422/2021 г., по описа на ПРС – I н.с.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба в 7-дневен срок от съобщаването на страните.

Протоколът се изготви в СЗ.

Заседанието се закри в 13,45 часа.

Съдия при Районен съд – Пловдив: _______________________ Секретар: _______________________

2