Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 77 от 08.02.2022, Апелативен съд - София

Съд
Апелативен съд - София
Дело
Въззивно търговско дело 913/2021
Вид
Определение № 77
Подписан
08.02.2022
Състав
Даниела Дончева, Капка Павлова, Красимир Маринов

Цитирани разпоредби

  • чл.248 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.250 · Граждански процесуален кодекс

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 77 гр. София, 08.02.2022 г.

АПЕЛАТИВЕН СЪД - СОФИЯ, 15-ТИ ТЪРГОВСКИ, в закрито заседание на седми февруари през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:

Председател: Даниела Дончева

Членове:

Красимир Маринов

Капка Павлова като разгледа докладваното от Капка Павлова Въззивно търговско дело № 20211001000913 по описа за 2021 година

Подадени са молби от адв.Д.Г.- процесуален представител на основание чл.248 и чл.250 от ГПК.

Н. Т. с правно

Молбите са постъпили в САС на 20.01.2022г.,а пощенското клеймо върху плика,с който са изпратени е от 19.01.2022г.

Съдът намира,че същите са просрочени и поради това следва да бъдат оставени без разглеждане поради следното:.

Съгласно нормите на чл.248 и чл.250 от ГПК молби за изменение или допълнение на решението в частта за разноските или за допълване на решението може да бъдат подавани в срока за обжалване, а ако решението не подлежи на обжалване – едномесечен срок от постановяването му.

Решението по настоящото дело е постановено на 30.11.2021г. Следователно срокът за подаване на молба по чл.248 и чл.250 от ГПК е изтекъл на 30.12.2021г. и постъпилите на 20.01.2022г. (с пощенско клеймо от 19.01.2022г.) молби се явяват просрочени, съотв. недопустими и като такива следва да бъдат оставени без разглеждане.

Предвид на изложеното съдът

ОПРЕДЕЛИ:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ подадените от адв.Д.Г.- процесуален представител на Н. Т. молба вх.№ 1180 от 20.01.2022г. (п.к.19.01.2022г.) за изменение на решение № 741 по т.д.913/2021г . на САС в частта за разноските и молба вх.№1179 от 20.01.2022г.

(п.к.19.01.2022г.) за допълване на решение № 741 по т.д.913/2021г. като недопустими.

1

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване с частна едноседмичен срок от връчването му на страните. жалба пред ВКС в

Председател: _______________________

Членове:

1. _______________________

2. _______________________

2