Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 2533 от 06.02.2020, Софийски градски съд

Съд
Софийски градски съд
Дело
Въззивно гражданско дело 11345/2019
Вид
Определение № 2533
Подписан
06.02.2020
В сила
28.01.2021
Състав
АНЕЛИЯ ЗДРАВКОВА МАРКОВА, ГАБРИЕЛА ДИМИТРОВА ЛАЗАРОВА, ПЕПА СТОЯНОВА ТОНЕВА

Цитирани разпоредби

  • чл.262, ал.2, т.1 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.33 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.46,ал.2 · Граждански процесуален кодекс

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

Гр.София, 06.02.2020 г.

Софийски градски съд, Гражданско отделение, ІІ-В въззивен състав, в закрито съдебно заседание на шести февруари през две хиляди и двадесета година в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: АНЕЛИЯ

МАРКОВА

ЧЛЕНОВЕ: ПЕПА МАРИНОВА-ТОНЕВА

Мл.с. КРИСТИЯН ТРЕНДАФИЛОВ като разгледа докладваното от съдия Маркова в.гр.д. № 11345 по описа за 2019 г. и за да се произнесе, взе предвид следното:

Производство по чл. 258 и следв. ГПК /въззивно обжалване/.

С разпореждане от 02.09.2019 г. съдът е констатирал, че въззивната жалба по която е образувано делото е подадена от адв.Д., която е упълномощена да представлява М.В.А., т.е не е налице надлежно учредена представителна власт за въззивното производство.

Затова и е дадена възможност на въззивницата М.В.А. в 1-седмичен срок от получаването на съобщение да представи надлежно пълномощно съобразено с изискванията на чл.33 ГПК или в същия срок да подпише въззивната жалба или да потвърди извършените от адв. Д. процесуални действия пред СГС. , Указано е, че при неизпълнение в посоченият срок въззивната жалба като нередовна ще бъде върната.

За указанията на съда от 02.09.2019 г. въззивницата е уведомена на постоянния й и настоящ адрес, за което е била служебно направена справка. Видно от призовката от последния адрес, указанията са съобщени на 13.01.2010 г. чрез съпруга й, т.е. в хипотезата на чл.46,ал.2 ГПК.

Към настоящият момент указанията не са изпълнени, а срокът за това е изтекъл на 20.01.2020 г.

Налице са предпоставките на чл.262, ал.2, т.1 ГПК; въззивната жалба ще следва да бъде върната.

Водим от горното, Софийски градски съд

ОПРЕДЕЛИ:

ВРЪЩА ВЪЗЗИВНАТА ЖАЛБА, подадена от М.В.А., вх.№ на СРС, 5064864 от 12.04.2019 г.

Определението може да се обжалва в 1-седмичен срок от съобщението пред САС.

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

ЧЛЕНОВЕ: