Разпореждане № 51110 от 23.04.2026, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 37433/2025
- Вид
- Разпореждане № 51110
- Подписан
- 23.04.2026
- В сила
- 23.04.2026
- Състав
- ЯНА ЕМИЛОВА ВЛАДИМИРОВА ПАНОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 259, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 262, ал. 2, т. 1 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 51110 гр. София, 23.04.2026 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 56 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и трети април през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:
Председател: ЯНА ЕМ. ВЛАДИМИРОВА
ПАНОВА като разгледа докладваното от ЯНА ЕМ. ВЛАДИМИРОВА ПАНОВА Гражданско дело № 20251110137433 по описа за 2025 година Подадена е въззивна жалба вх. № 127274/22.04.2026 г. от ответницата, с дата на пощенско клеймо 20.04.2026 г., срещу постановеното по делото решение № 5615 от 24.03.2026 г.
Препис от решението е връчен на ответницата Д. Т. Т. на посочения от нея съдебен адрес на 1.04.2026 г. Както беше отбелязано, въззивната жалба е подадена на 20.04.2026 г. по пощата. Двуседмичният срок за обжалване на решението е изтекъл на 15.04.2026 г. – присъствен ден.
При това положение въззивната жалба се явява подадена извън преклузивния срок по чл. 259, ал. 1 ГПК и подлежи на връщане на основание чл. 262, ал. 2, т. 1 ГПК.
С оглед гореизложеното, Софийски районен съд
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА на основание чл. 262, ал. 2, т. 1 ГПК въззивна жалба вх. № 127274/22.04.2026 г., подадена от Д. Т. Т., срещу решение № 5615 от 24.03.2026 г. по гр.д. № 37433/2025 г. на Софийски районен съд, 56 състав.
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Софийски градски съд в едноседмичен срок от връчване на препис от него на ответницата.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 1