Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 51110 от 23.04.2026, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 37433/2025
Вид
Разпореждане № 51110
Подписан
23.04.2026
В сила
23.04.2026
Състав
ЯНА ЕМИЛОВА ВЛАДИМИРОВА ПАНОВА

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 51110 гр. София, 23.04.2026 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 56 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и трети април през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:

Председател: ЯНА ЕМ. ВЛАДИМИРОВА

ПАНОВА като разгледа докладваното от ЯНА ЕМ. ВЛАДИМИРОВА ПАНОВА Гражданско дело № 20251110137433 по описа за 2025 година Подадена е въззивна жалба вх. № 127274/22.04.2026 г. от ответницата, с дата на пощенско клеймо 20.04.2026 г., срещу постановеното по делото решение № 5615 от 24.03.2026 г.

Препис от решението е връчен на ответницата Д. Т. Т. на посочения от нея съдебен адрес на 1.04.2026 г. Както беше отбелязано, въззивната жалба е подадена на 20.04.2026 г. по пощата. Двуседмичният срок за обжалване на решението е изтекъл на 15.04.2026 г. – присъствен ден.

При това положение въззивната жалба се явява подадена извън преклузивния срок по чл. 259, ал. 1 ГПК и подлежи на връщане на основание чл. 262, ал. 2, т. 1 ГПК.

С оглед гореизложеното, Софийски районен съд

РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА на основание чл. 262, ал. 2, т. 1 ГПК въззивна жалба вх. № 127274/22.04.2026 г., подадена от Д. Т. Т., срещу решение № 5615 от 24.03.2026 г. по гр.д. № 37433/2025 г. на Софийски районен съд, 56 състав.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Софийски градски съд в едноседмичен срок от връчване на препис от него на ответницата.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 1