Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 29.01.2020, Административен съд - Велико Търново

Съд
Административен съд - Велико Търново
Дело
22/2020
Подписан
29.01.2020
В сила
11.02.2020

Цитирани разпоредби

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ 43 гр. Велико

Търново, 29.01.2020 г.

В И М Е Т О Н А

Н А Р О Д А

Административен съд – гр. Велико Търново, ІV–ти състав, в закрито съдебно заседание на двадесет и девети януари две хиляди и двадесета година, в състав:

Административен съдия: Павлина

Тонева като разгледа докладваното от съдия Тонева адм. дело № 22/2020 г. по описа на Административен съд – гр. Велико Търново, за да се произнесе взе предвид следното:

Производството е образувано по жалба от М.Й.М. *** срещу противоправно действие на съседа му.

С разпореждане от 14.01.2020 г. жалбата е оставена без движение. На жалбоподателя е указано в

7-дневен срок от получаване на съобщението за това да отстрани нередовностите на жалбата по чл. 150, ал. 1, т.5, 6 и 7 и чл. 151, т.3 от АПК, като: посочи обжалвания административен акт, в какво се състои незаконосъобразността на акта и в какво се състои искането; да представи в съда документ за платена държавна такса в размер на 10 (десет) лева по сметката на Административен съд – Велико Търново. Указано е, че ако в указания срок посочените нередовности не бъдат отстранени, съобразно разпоредбата на чл. 158, ал.3 от АПК, жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а настоящото дело – прекратено.

Съобщението е редовно връчено на посочения от жалбоподателя адрес на 18.01.2020г. на Анета Минчева Джелепска /дъщеря/, като предоставеният на жалбоподателя седмодневен срок е изтекъл на 27.01.2020 г.

Включително и към настоящия момент не е постъпил документ за внесена ДТ, нито такава реално е внесена, видно от удостоверението върху печата от счетоводството на съда. Липсва и уточнение относно обжалвания административен акт, в какво се състои незаконосъобразността на акта и в какво се състои искането.

При така установените по делото факти по допустимостта на подадената жалба, съдът намира следното:

Жалбата е недопустима. Констатираните нередовности не са отстранени. Липсва документ за платена държавна такса в размер на 10 лева, внесена по сметката на Административен съд – гр. Велико Търново. Жалбоподателят е бил уведомен, че в 7-дневен срок от връчване на разпореждането следва да отстрани посочените нередовности в жалбата си. Предупреден е, че ако в указания срок нередовностите не бъдат отстранени, съобразно разпоредбата на чл. 158, ал.

3 от АПК, жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а настоящото дело - прекратено. Въпреки това в рамките на предоставения му срок не е отстранил нередовностите.

Водим от изложеното и на основание чл. 158, ал. 3, във връзка с чл. 150, ал. 1, т. 5, 6 и 7 и чл. 151, т. 3 от АПК, Административен съд - Велико Търново О П

Р Е Д

Е Л И:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на М.Й.М. *** срещу противоправно действие на съседа му.

ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 22/2020 г. по описа на Административен съд - Велико

Търново.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване пред Върховен административен съд на Република България в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.

Препис от настоящото определение да се изпрати на жалбоподателя.

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ: