Акт от 27.02.2020, Административен съд - Перник
- Съд
- Административен съд - Перник
- Дело
- 61/2020
- Подписан
- 27.02.2020
- В сила
- 10.03.2020
Цитирани разпоредби
- чл. 144 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 45 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 60, ал. 5 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 285, ал. 1, изр. второ · Закон за изпълнение на наказанията и задържането под стража
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№ 46
Гр. Перник, 27.02.20120година.
Административен съд – Перник, в закрито заседание на двадесет и седми февруари през две хиляди и двадесета година, в състав:
Съдия: Ивайло
Иванов като разгледа докладваното от съдия Ивайло Иванов административно дело № 61 по описа на съда за 2020 година, за да се произнесе взе предвид следното:
Производството е образувано е по искова молба вх. № 210 от 20.01.2020 година на А.М.С. с ЕГН **********, който изтърпява наказание в затвора в гр. Бобов дол срещу Главна дирекция „Изпълнение на наказанията“ гр. София.
С разпореждане от 07.02.2020 година настоящия съдебен състав е оставил без движение производството по делото и е указал на ищеца в едноседмичен срок от получавана на съобщението да конкретизира от кои незаконосъобразни административни актове, действия и/или бездействия на административни органи и/или длъжностни лица са му причинени неимуществени вреди, оценени в общ размер на 50 000 лева /предмет на ищцовата претенция/, изрично да конкретизира от кой административен акт претендира настъпилото нарушение, на кой орган, да конкретизира размера поотделно на претенцията си /в общ размер на 50 000 лева/ по отношение на всяко от твърдените нарушения – не е осигурен достъп до баня, тоалетна и течаща вода, не е осигуряван достъп до телефон и не е осигуряван престой на открито всеки ден.
Настоящият съдебен състав е указвам на ищеца неблагоприятната последица от неизпълнението на дадените указания, като при неотстраняване на посочените по – горе нередовности в едноседмичен срок от получаване на съобщението, исковата молба ще бъде върната, а производството по делото прекратено.
Ищецът е редовно уведомен по смисъла на чл. 45 от ГПК, във връзка с чл. 144 от АПК за разпореждането на съда, чрез лично връчване на съобщението на 13.02.2020 година, видно от приложеното по делото съобщение.
Даденият едноседмичен срок от съобщаване на разпореждането, с което исковата молба е оставена без движение и в който е трябвало да се отстранят констатираните нередовности, изчислен съобразно чл. 60, ал. 5 от ГПК, във връзка с чл. 144 от АПК е изтекъл на 20.02.2020 година /четвъртък/. Въпреки предоставената му от съда възможност, ищецът не е отстранил нередовностите, поради което исковата молба като нередовна на основание чл. 129, ал. 3 от ГПК следва да бъде върната и производството по делото прекратено.
Мотивиран от гореизложеното и на основание чл. 129, ал. 3 от ГПК, във връзка с чл. 144 от АПК настоящият съдебен състав на Административен съд – Перник
О П Р Е Д Е Л И :
ВРЪЩА исковата молба вх. № 210 от 20.01.2020 година на А.М.С. с ЕГН **********, който изтърпява наказание в затвора в гр. Бобов дол срещу
Главна дирекция „Изпълнение на наказанията“ гр. София, като нередовна.
ПРЕКРАТЯВА производството по административно дело № 61 по описа на Административен съд – Перник за 2020 година.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да се обжалва с частна жалба пред тричленен състав Административен съд – Перник в 7-дневен срок от връчването му на ищеца, съгласно чл. 285, ал. 1, изр. второ от Закона за изпълнение на наказанията и задържането под стража.
Съдия:/п/