Определение № 260722 от 20.09.2021, Районен съд - Стара Загора
- Съд
- Районен съд - Стара Загора
- Дело
- Административно наказателно дело 2876/2020
- Вид
- Определение № 260722
- Подписан
- 20.09.2021
- В сила
- 12.10.2021
- Състав
- МИЛЕНА САВОВА РИБЧЕВА ДОЧЕВА
Цитирани разпоредби
- чл.63, ал.2 · Закон за административните нарушения и наказания
- чл.84 · Закон за административните нарушения и наказания
- чл.323, ал.1, т.2 · Наказателно-процесуален кодекс
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№ 20.09.2021 година град СТАРА ЗАГОРА
СТАРОЗАГОРСКИ РАЙОНЕН СЪД VІІІ наказателен състав на двадесети септември 2021 година в закрито заседание, в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: МИЛЕНА РИБЧЕВА
СЪДЕБНИ ЗАСЕДАТЕЛИ: секретар прокурор като разгледа докладваното от районен съдия Милена Рибчева
АНД № 2876 по описа за 2020 год. и за да се произнесе, съобрази:
Обжалваното наказателно постановление № 43-0000265 от 30.07.2020 год. на и.д.директор на РД “АА“ Стара Загора е било връчено лично на жалбоподателя на 02.10.2020 год. и 7-дневният срок за обжалването му е изтекъл на 09.10.2020 год. (петък), а жалбата против него е била подадена до АНО на 19.10.2020 год., видно от поставеното върху депозирана жалба клеймо и представената справка от РД “АА“ Стара Загора от 24.08.2021 год., поради което, като просрочена, се явява недопустима и следва да бъде оставена без разглеждане, респективно - върната, а съдебното производство – прекратено.
Водим от изложените съображения, съдът на основание чл.63, ал.2 във връзка с чл.84 от ЗАНН във връзка с чл.323, ал.1, т.2 от НПК
О П Р Е Д Е Л И :
ОСТАВЯ
БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ и ВРЪЩА жалбата на А.М.С. ***, с ЕГН ********** против наказателно постановление № 43-0000265 от 30.07.2020 год. на и.д.директор на РД “АА“ Стара Загора, като недопустима (просрочена).
ПРЕКРАТЯВА съдебното производство по а.н.дело № 2876/2020 год. по описа на Старозагорския районен съд.
Определението подлежи на обжалване в 7-дневен срок от получаване на съобщението от жалбоподателя и въззиваемата страна, пред Старозагорския административен съд.
РАЙОНЕН СЪДИЯ: