Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 639 от 16.11.2022, Административен съд - Враца

Съд
Административен съд - Враца
Дело
Административно дело 670/2022
Вид
Определение № 639
Подписан
16.11.2022
В сила
25.11.2022
Състав
ТАТЯНА ЛЮБЕНОВА КОЦЕВА

Цитирани разпоредби

  • чл.158, ал.3 · Административнопроцесуален кодекс

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№

639 гр. Враца, 16.11.2022 г.

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД – ВРАЦА, VI-ти състав, в закрито заседание на 16.11.2022 г., през две хиляди двадесет и втора година в състав:

АДМ. СЪДИЯ: ТАТЯНА КОЦЕВА като разгледа докладваното от съдията адм. дело №670 по описа на АдмС – Враца за 2022 г. и за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е образувано по жалба на Д.П.Б.,***378/27.10.2022г.

От съдържанието на жалбата не може да се определи предмета на делото, поради което с разпореждане на съда от 31.10.2022г. производството по делото е оставено без движение и са дадени указания на Д.Б., подробно конкретизирани в разпореждането за изпълнение в 7 дневен срок от съобщението. В разпореждането на същия изрично е указано, че при неизпълнение на указанията в срок производството по делото ще бъде прекратено.

Съобщението, ведно с препис от разпореждането е изпратено за връчване на лицето в ***, като видно от разписката на съобщението същото е получено лично от Д.Б. на дата 03.11.2022г. Срокът за изпълнение на дадените от съда указания е изтекъл на 10.11.2022г./присъствен ден/. В срока за изпълнение на указанията дадени от съда с горепосоченото разпореждане от страна на Д.Б. не са постъпвали уточнения по делото, както и не е внесена дължимата държавна такса в размер на 10.00 лева, който факт е установен и при направена служебна проверка от съда.

Не са отстранени в срок констатираните нередовности по депозираната жалба, дадени с разпореждане на съда от 31.10.2022г., вкл. и към настоящия момент. В този си вид жалбата е недопустима за разглеждане в настоящото производство и следва да се остави без разглеждане, а образуваното по нея производство да се прекрати.

Водим от гореизложеното и на основание чл.158, ал.3 АПК, Съдът О П Р Е Д Е Л И :

ОСТАВЯ без разглеждане депозираната жалба от Д.П.Б.,***, вх.№ 3378/27.10.2022г.

ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело №670/2022г. по описа на АдмС-Враца.

Определението може да се обжалва с частна жалба в седмодневен срок от получаването му пред тричленен състав на АдмС-Враца.

Препис от определението да се изпрати на * Д.Б.,***.

АДМ.

СЪДИЯ: