Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 123644 от 06.10.2023, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Частно гражданско дело 69269/2021
Вид
Разпореждане № 123644
Подписан
06.10.2023
Състав
РАДМИЛА ИВАЙЛОВА МИРАЗЧИЙСКА

Цитирани разпоредби

  • чл. 410 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 414 · Граждански процесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 123644 гр. София, 06.10.2023 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 174 СЪСТАВ, в закрито заседание на шести октомври през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Председател: РАДМИЛА ИВ. МИРАЗЧИЙСКА като разгледа докладваното от РАДМИЛА ИВ. МИРАЗЧИЙСКА Частно гражданско дело № 20211110169269 по описа за 2021 година Заповед № 33171 за изпълнение на парично задължение по чл. 410 ГПК от 17.11.2022 г. е връчена на длъжника чрез пълнолетен от домашните му със задължение да предаде на 23.12.2022 г. На 26.01.2023 г. в съда е постъпило чрез куриер възражение по чл. 414 ГПК срещу издадената заповед за изпълнение. Видно от пощенското клеймо, същото не съдържа информация на коя дата е изпратено възражението. След неколкократни указания на съда длъжникът е представил доказателства, че пратка с товарителница № [номер] е изпратено на 25.01.2023 г. Едномесечният законоустановен срок за възражение по чл. 414 ГПК е изтекъл на 23.01.2023 г., поради което съдът намира депозираното възражение срещу Заповед № 33171 за изпълнение на парично задължение по чл. 410 ГПК от 17.11.2022 г. за просрочено и същата е влязла в законна сила. Поради изложеното съдът счита, че следва да издаде изпълнителен лист.

Мотивиран от гореизложеното, съдът

РАЗПОРЕДИ:

ДА СЕ ИЗДАДЕ изпълнителен лист въз основа на Заповед № 33171 за изпълнение на парично задължение по чл. 410 ГПК от 17.11.2022 г., издадена по ч.гр.д. № 69269/2021 г. по описа на Софийски районен съд, 174 състав.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба в двуседмичен срок от връчването на поканата за доброволно изпълнение.

1

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2