Определение № 1597 от 22.10.2021, Административен съд - Пловдив
- Съд
- Административен съд - Пловдив
- Дело
- Касационно частно административно наказателно дело 2746/2021
- Вид
- Определение № 1597
- Подписан
- 22.10.2021
- Състав
- ЙОРДАН РОСЕНОВ РУСЕВ, ЯВОР ИВАНОВ КОЛЕВ, ЯНКО АНГЕЛОВ АНГЕЛОВ
Цитирани разпоредби
- чл. 213а, ал. 7 · Административнопроцесуален кодекс
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№1597 гр. Пловдив,
22 октомври 2021год.
В ИМЕТО НА НАРОДА
Пловдивският административен съд, ХХI състав, в закрито съдебно заседание на двадесет и втори октомври през две хиляди двадесет и първа година в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ : ЯВОР КОЛЕВ
ЧЛЕНОВЕ: ЯНКО
АНГЕЛОВ
ЙОРДАН РУСЕВ като разгледа докладваното от съдия Йордан Русев ЧКАНД № 2746 по описа за 2021год., за да се произнесе, взе предвид следното:
Делото е образувано по частна жалба от П.А.Г., ЕГН **********, чрез адв. В.Костадинов, срещу Разпореждане № 6226 от 27.09.2021 г., постановено по АНД № 442 по описа на Районен съд-Пловдив за 2021 година, с което е оставена без разглеждане като просрочена касационна жалба на Г. срещу решение № 1272/09.08.2021г.
Частната жалба е допустима, но неоснователна.
Видно от приложените към делото доказателства, в това число жалбата и адмнистративнонаказателната преписка се установява следното:
Районен съд – Пловдив е бил сезиран от П.А.Г. с жалба против Наказателно постановление № 18-1030-010311 от 14.12.2018г., издадено от Началник РУ към ОДМВР-Пловдив, 05 РУПловдив. Въззивният съд се е произнесъл с решение № 1272/09.08.2021г. За постановения акт е съобщено на пълномощника на жалбоподателя на 13.08.2021г. и отделно от това и на П.Г. на 07.09.2021г. Касационната жалба е подадена в деловодството на Районен съд-Пловдив с вх.№ 54379 от 24.09.2021г., а 14-дневният преклузивен срок за обжалване на решението е изтекъл на 21.09.2021 година /вкл.- присъствен ден/.
Тези факти е възприел ПРС и е постановил оспореното разпореждане, което настоящата инстанция намира за правилно.
С частната жалба не са представени писмени доказателства, подкрепящи наведените твърдения, че жалбата е подадена в срок.
В тежест на частния жалбоподател е да докаже благоприятните за него факти, като в конкретния случай това е фактът на подадена в 14– дневния срок жалба срещу решение № 1272/09.08.2021г., по АНД № 442/21г. на ПРС, Х н.състав.
При тези обстоятелства частната жалба следва да се отхвърли, а разпореждането да се остави в сила.
Предвид гореизложеното и на основание чл. 213а, ал. 7 от АПК Съдът, О П Р Е Д Е Л
И:
ОСТАВЯ В СИЛА Разпореждане № 6226 от 27.09.2021г., постановено по АНД № 442 по описа на Районен съд Пловдив за 2021 година.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО не подлежи на обжалване.
ПРЕДСЕДАТЕЛ :
ЧЛЕНОВЕ: