Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 18.01.2023, Административен съд - Монтана

Съд
Административен съд - Монтана
Дело
10/2023
Подписан
18.01.2023

Цитирани разпоредби

  • чл.150 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.151 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.151, т.3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.158, ал.3 · Административнопроцесуален кодекс

O П Р

Е Д Е Л Е

Н И Е

№ 19 / 18.01.2023 г., гр.Монтана

В името на народа

Административен съд - Монтана , ІVсъстав в закрито заседание на осемнадесети януари две хиляди двадесет и трета година, в състав :

Председател:

Мария Ницова като разгледа докладваното от съдия Ницова административно дело № 10/2023 г., за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е по реда на чл.158, ал.3 АПК във вр. чл.151 АПК

Образувано по жалба от С.Д.Т., л.св., изтърпяващ наказание в затвора в град В*** – З*** В*** , като съгласно печата на пощенския плик, същото се намира в гр.Б*** , „.. обжалвам заповед № Л-3892/23.12.2022 г. на началника на З*** В*** , с което ми е наложенонаказание изолиране в наказателна килия..“. С разпореждане на докладчика по делото от 05.01.2023 г., жалбата е оставена без движение, като е указано на жалбоподателя в седемдневен срок от получаване на съобщението да отстрани нередовностите на същата, както и да приложи и документ за платена държавна такса и да ги представи в деловодството на Административен съд М*** .

Разпореждането, видно от приложените по делото съобщение, е получено от жалбоподателя Т. на 06.01.2023 г./л.7б от делото/, т.е. редовно връчено. Настоящият съдебен състав намира, че срокът за отстраняване на констатираните нередовности на жалбата е изтекъл на 13.01.2023 г./присъствен ден/, като в този срок, нито до настоящия момент 18.01.2023 г./присъствен ден/, по делото не са отстранени нередовностите, не е представено платежно нареждане за внесена държавна такса от жалбоподателя - чл.151, т.3 АПК, като такава сума не е постъпила по сметката на Административен съд М*** , нито в указания срок, нито до настоящия момент.

Поради неизпълнението на даденото разпореждане е налице процесуална пречка за разглеждане на жалбата.

Предвид гореизложеното и на основание чл.158, ал.3 АПК във вр. чл.150 и чл.151, т.3 АПК, съдът

О П

Р Е Д Е Л И :

Оставя без разглеждане жалбата от С.Д.Т., л.св., изтърпяващ наказание в затвора в град В*** – З*** В*** , с която

“ оспорва заповед № Л-3892/23.12.2022 г. на началника на З*** В*** ..“.

Прекратява производството по адм. дело № 10/2023 г. по описа на Административен съд М*** .

Определението подлежи на обжалване с частна жалба в 7-дневен срок от получаване на съобщението пред тричленен състав на Административен съд Монтана .

Административен съдия: