Определение № 2215 от 08.06.2023, Окръжен съд - Варна
- Съд
- Окръжен съд - Варна
- Дело
- Въззивно гражданско дело 389/2021
- Вид
- Определение № 2215
- Подписан
- 08.06.2023
- Състав
- Константин Димитров Иванов, Мая Недкова, Златина Иванова Кавърджикова
Цитирани разпоредби
- чл. 248 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 248, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 280, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 2215 гр. Варна, 08.06.2023 г.
ОКРЪЖЕН СЪД – ВАРНА, IV СЪСТАВ, в закрито заседание на осми юни през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: Константин Д. Иванов
Членове:
Златина Ив. Кавърджикова
Мая Недкова като разгледа докладваното от Константин Д. Иванов Въззивно гражданско дело № 20213100500389 по описа за 2021 година за да се произнесе взе предвид следното:
Производството е по реда на чл. 248 от ГПК.
Образувано е по повод молба с вх. № 12902/25.05.2023 г., подадена от К. Г. Т. в която е обективирано искане за изменение в частта за разноските на Решение № 957/26.05.2021 г. по настоящото дело, като бъдат присъдени такива в полза на молителя в размер на 650 лв.
За да се произнесе, настоящият състав съобрази:
Молбата изхожда от надлежна страна, но е подадена след изтичане на преклузивния срок по чл. 248, ал. 1 от ГПК, поради което е процесуално недопустима и следва да бъде оставена без разглеждане.
Производството по настоящото дело е приключило с постановяването на Решение № 957/26.05.2021 г., което не подлежи на касационно обжалване, съгласно чл. 280, ал. 3 ГПК.
Едномесечният срок за депозиране на молбата по чл. 248 от ГПК е изтекъл на 26.06.2021 г.
Молбата е входирана в деловодството на ВОС на дата 25.05.2023 г.
Подадената след законоустановения срок молба е недопустима и не подлежи на разглеждане по същество.
Мотивиран от гореизложеното, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ молба вх. № 12902/25.05.2023 г. от К. Г. Т. с искане за изменение в частта за разноските на Решение № 957/26.05.2021 г., постановено по в. гр.
1 дело № 389/2021 г. по описа на ВОС.
Определението може да се обжалва частна жалба пред Варненски апелативен съд, в едноседмичен срок от съобщението до молителя
Председател: _______________________
Членове:
1. _______________________
2. _______________________
2