Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 2215 от 08.06.2023, Окръжен съд - Варна

Съд
Окръжен съд - Варна
Дело
Въззивно гражданско дело 389/2021
Вид
Определение № 2215
Подписан
08.06.2023
Състав
Константин Димитров Иванов, Мая Недкова, Златина Иванова Кавърджикова

Цитирани разпоредби

  • чл. 248 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 248, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 280, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 2215 гр. Варна, 08.06.2023 г.

ОКРЪЖЕН СЪД – ВАРНА, IV СЪСТАВ, в закрито заседание на осми юни през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Председател: Константин Д. Иванов

Членове:

Златина Ив. Кавърджикова

Мая Недкова като разгледа докладваното от Константин Д. Иванов Въззивно гражданско дело № 20213100500389 по описа за 2021 година за да се произнесе взе предвид следното:

Производството е по реда на чл. 248 от ГПК.

Образувано е по повод молба с вх. № 12902/25.05.2023 г., подадена от К. Г. Т. в която е обективирано искане за изменение в частта за разноските на Решение № 957/26.05.2021 г. по настоящото дело, като бъдат присъдени такива в полза на молителя в размер на 650 лв.

За да се произнесе, настоящият състав съобрази:

Молбата изхожда от надлежна страна, но е подадена след изтичане на преклузивния срок по чл. 248, ал. 1 от ГПК, поради което е процесуално недопустима и следва да бъде оставена без разглеждане.

Производството по настоящото дело е приключило с постановяването на Решение № 957/26.05.2021 г., което не подлежи на касационно обжалване, съгласно чл. 280, ал. 3 ГПК.

Едномесечният срок за депозиране на молбата по чл. 248 от ГПК е изтекъл на 26.06.2021 г.

Молбата е входирана в деловодството на ВОС на дата 25.05.2023 г.

Подадената след законоустановения срок молба е недопустима и не подлежи на разглеждане по същество.

Мотивиран от гореизложеното, съдът

ОПРЕДЕЛИ:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ молба вх. № 12902/25.05.2023 г. от К. Г. Т. с искане за изменение в частта за разноските на Решение № 957/26.05.2021 г., постановено по в. гр.

1 дело № 389/2021 г. по описа на ВОС.

Определението може да се обжалва частна жалба пред Варненски апелативен съд, в едноседмичен срок от съобщението до молителя

Председател: _______________________

Членове:

1. _______________________

2. _______________________

2