Определение № 636 от 07.06.2024, Окръжен съд - Благоевград
- Съд
- Окръжен съд - Благоевград
- Дело
- Гражданско дело 434/2024
- Вид
- Определение № 636
- Подписан
- 07.06.2024
- В сила
- 07.06.2024
- Състав
- Вера Коева
Цитирани разпоредби
- чл.63, ал.1 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 636 гр. Благоевград, 07.06.2024 г.
ОКРЪЖЕН СЪД – БЛАГОЕВГРАД, ОСМИ СЪСТАВ, в закрито заседание на седми юни през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Председател: Вера Коева като разгледа докладваното от Вера Коева Гражданско дело № 20241200100434 по описа за 2024 година и за да се произнесе, взе предвид следното:
С разпореждане № 327/23.04.2024г. исковата молба е оставена без движение и на ищеца указан, че следва да представи доказателства за внесена държавна такса в размер на общо 1983,74 лв., съобразно заявения материален интерес.
Съобщението за оставяне на исковата молба без движение е получено на 28.05.2024г. от ищеца чрез пълномощника му, като в срока за отстраняване на нередовностите с молба с вх.№ 7763/06.06.2024г. е поискано продължаване на срока за внасяне на указаната държавна такса, поради значителния й размер.
Молбата с искане за продължаване на срока за отстраняване на нередовности е по чл.63, ал.1 ГПК. Подадена е от ищеца в срока за отстраняването им, поради което е процесуално допустима. Предвид изложения мотив за искането съдът счита, че следва да го уважи и на ищеца се даде допълнителен срок за събиране на сродствата, необходими за заплащане на дължимата държавна такса, като продължения срок е по-дълъг от вече първоначално определения, а именно , в случая от три седмици, считано от изтичане на първоначалния срок. Продължения срок съдът счита за разумен и обективно достатъчен за събиране на необходимата за заплащане държавна такса по предявените искове.
Водим от горното и на основание чл.63, ал.1 ГПК, съдът ОПРЕДЕЛИ:
1
Продължава срока за отстраняване на нередовните на исковата молба по гр.д.434/2024г. по описа на ОС Благоевград, указани на ищеца В. К. К. с разпореждане № 327/23.04.2024г., с още 3 /три/ седмици, считано от изтичане на първоначалния срок на 04.06.2024г., или продълженият срок да се счита, че започва да тече от 05.06.2024г. и изтича на 26.06.2024г. включително.
Определението не подлежи на обжалване.
Съдия при Окръжен съд – Благоевград: _______________________ 2