Разпореждане № 264392 от 26.05.2021, Окръжен съд - Пловдив
- Съд
- Окръжен съд - Пловдив
- Дело
- Гражданско дело 821/2021
- Вид
- Разпореждане № 264392
- Подписан
- 26.05.2021
- В сила
- 11.06.2021
- Състав
- АТАНАСКА СТЕФАНОВА БУКОРЕЩЛИЕВА
Цитирани разпоредби
- чл.129, ал.3 · Граждански процесуален кодекс
- чл.63 · Граждански процесуален кодекс
Р
А З П
О Р Е
Ж Д А
Н Е №264392 гр. Пловдив, 26.05.2021 година
Пловдивски окръжен съд, гражданско отделение, І гр. с., в закрито заседание на двадесет и шести май през две хиляди двадесет и първа година, в състав :
Съдия:Атанаска Букорещлиева като разгледа докладваното гр. д.
№821/2021г., за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството по делото е образувано по искова молба, подадена от Й.Б.Р., ЕГН **********,***, против Й.И.М., ЕГН **********,***, действаща чрез своя баща и законен представител- И.Б.М., и против Д.И.М., ЕГН **********,***.
С разпореждане
№ 262941/26.03.2021г. исковата молба е оставена без движение до представяне от ищеца на удостоверения за данъчни оценки на процесните недвижими имоти, с оглед удостоверяване на цената на иска, и представяне на вписана искова молба- в двуседмичен срок от получаване на разпореждането.
По повод горепосоченото разпореждане, на 05.05.2021г. е депозирана молба от ищеца за продължаване, на основание чл.63 ГПК, срока за изпълнение на дадените указания с 14 дни, която е удовлетворена. С определение от 07.05.2021г. съдът е продължил срока за отстраняване нередовностите на исковата молба с още две седмици, считано от изтичане на предходния определен срок.
Доколкото в рамките на продължения двуседмичен срок /изтекъл на 19.05.2021г./ ищецът Р. не е отстранил посочените с разпореждането от 26.03.2021г. нередовности на исковата молба, то на основание чл.129, ал.3 от ГПК същата подлежи на връщане.
Предвид изложеното, съдът
Р А З
П О Р Е Д И :
ВРЪЩА исковата молба, подадена от Й.Б.Р., ЕГН **********,***, поради неотстраняване в указания срок на констатираните от съда нередовности на същата .
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Пловдивския апелативен съд в едноседмичен срок от връчването му .
Съдия: