Разпореждане № 55146 от 03.05.2023, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 56150/2022
- Вид
- Разпореждане № 55146
- Подписан
- 03.05.2023
- Състав
- ДАНИЕЛА ЕВТИМОВА ПАВЛОВА РАДЕВА
Цитирани разпоредби
- чл.262, ал.2, т.1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 17, ал. 1 · Закон за защита от домашното насилие
- чл. 8 · Закон за защита от домашното насилие
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 55146 гр. София, 03.05.2023 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 158 СЪСТАВ, в закрито заседание на трети май през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: ДАНИЕЛА ЕВТ. П. РАДЕВА като разгледа докладваното от ДАНИЕЛА ЕВТ. П. РАДЕВА Гражданско дело № 20221110156150 по описа за 2022 година за да се произнесе, взе предвид следното:
Срещу постановеното по делото решение №5413/05.04.2023 г., постановено в производство, образувано по молба за защита с правно основание чл. 8 ЗЗДН, от ответната страна е постъпила на 28.04.2023 г. въззивна жалба. Съдът намира така подадената въззивна жалба за просрочена, поради което същата следва да бъде върната. Съображенията за това са следните:
Производството по делото е по реда на специалния ЗЗДН, като съгласно разпоредбата на чл. 17, ал. 1 ЗЗДН „Решението може да се обжалва пред окръжния съд в 7-дневен срок от връчването му“. В случая препис от решението е връчен на ответника чрез упълномощения от него процесуален представител – адв. П. Р., на 19.04.2023 г. /л. 102 от делото - гръб/.
Пълномощното на адв. Р. се намира на л. 39 от делото и липсват данни за оттеглянето му.
Предвид изложеното срокът за въззивно обжалване на решението за ответника е изтекъл на 26.04.2023 г. /сряда, присъствен ден през 2023 г./. По тези съображения подадената от нея на 28.04.2023 г. въззивна жалба се явява просрочена и като такава - следва да бъде върната.
Така мотивиран и на основание чл.262, ал.2, т.1 ГПК съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА въззивна жалба вх. № 118787/28.04.2023 г., подадена от ответника по делото С. К. С., чрез адв. Д.Д. /с пълномощно, приложено към въззивната жалба/.
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Софийски градски съд в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
1