Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 377 от 29.09.2020, Апелативен съд - Пловдив

Съд
Апелативен съд - Пловдив
Дело
Въззивно частно гражданско дело 437/2020
Вид
Определение № 377
Подписан
29.09.2020
Състав
Стела Венциславова Дандарова, Вера Иванова Иванова, Станислав Петров Георгиев

Цитирани разпоредби

  • чл. 248 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.274 ал.1 · Граждански процесуален кодекс

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

Номер 377

29.09.2020 г.

Апелативен съд – Пловдив

Град

2-ри граждански състав

На 29.09.2020 година в закрито заседание в следния състав:

Председател:

Членове:

Стела В. Дандарова

Вера И. Иванова

Станислав П. Георгиев като разгледа докладваното от Стела В. Дандарова Въззивно частно гражданско дело № 20205000500437 по описа за 2020 година

Производството е по чл.274 ал.1 ГПК.

Образувано е по частна жалба на Т. А. П. от гр. Асеновград,чрез адв.Лалка Арнаудова-Минцева против определение № 1162/17.07.20г. постановено по в.гр.д.№ 519/20г. на Окръжен съд Пловдив,6-ти гр.с. в частта с която е оставена без разглеждане молбата по чл. 248 ал.1 ГПК на Т.П. за изменение на решение № 518/27.05.20г. по в.гр.д.№ 519/2020г. по описа на ПОС.Иска се отмяна на определението в обжалваната част и постановяване на ново с което да се остави без уважение искането на другата страна за осъждане на Т.П. да и заплати разноски,както и да бъде освободен от заплащане на разноски пред всички инстанции,въпреки,че е освободен от заплащането им още в първата инстанция,което важи до приключване на делото.Съображенията са,че след като е освободен от заплащане на разноски в производството,не носи отговорност за разноските на другата страна при неблагоприятен изход на делото.От друга страна е направил възражение за прекомерност на адвокатското възнаграждение.

Постъпил е отговор от А. Г. П. , в който се поддържа становище,че жалбата е неоснователна.

Частната жалба е подадена в срок от лице имащо право на жалба и е процесуално допустима, а по същество неоснователна по следните съображения:

На 27.05.2020г. е постановено необжалваемо решение № 518 по в.гр.д.

№ 519/2020г. по описа на Пловдивския окръжен съд. Искане за допълване или изменение по чл. 248 ГПК на необжалваемо решение може да се направи в едномесечен срок от постановяването му. В случая този срок е изтекъл на 29.06.2020г.,а искането по чл. 248 ГПК е изпратено по пощата на 03.07.20г.,тоест извън срока и правилно е оставено без разглеждане.

1

Подадената жалба против определението следва да се остави без уважение.

Воден от горното съдът,

ОПРЕДЕЛИ:

ОСТАВЯ БЕЗ УВАЖЕНИЕ частна жалба вх.№ 23033/12.08.20г. на

Т.А.Т. против определение № 1162/17.07.20г. постановено по в.гр.д.№ 519/20г. на Окръжен съд Пловдив,6-ти гр.с. в частта с която е оставена без разглеждане молбата по чл. 248 ал.1 ГПК на Т.П. за изменение на решение № 518/27.05.20г. по в.гр.д.№ 519/2020г. по описа на ПОС.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване с частна жалба пред ВКС в едноседмичен срок от съобщаването му.

Председател: _______________________

Членове:

1. _______________________

2. _______________________

2