Определение № 377 от 29.09.2020, Апелативен съд - Пловдив
- Съд
- Апелативен съд - Пловдив
- Дело
- Въззивно частно гражданско дело 437/2020
- Вид
- Определение № 377
- Подписан
- 29.09.2020
- Състав
- Стела Венциславова Дандарова, Вера Иванова Иванова, Станислав Петров Георгиев
Цитирани разпоредби
- чл. 248 · Граждански процесуален кодекс
- чл.274 ал.1 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
Номер 377
29.09.2020 г.
Апелативен съд – Пловдив
Град
2-ри граждански състав
На 29.09.2020 година в закрито заседание в следния състав:
Председател:
Членове:
Стела В. Дандарова
Вера И. Иванова
Станислав П. Георгиев като разгледа докладваното от Стела В. Дандарова Въззивно частно гражданско дело № 20205000500437 по описа за 2020 година
Производството е по чл.274 ал.1 ГПК.
Образувано е по частна жалба на Т. А. П. от гр. Асеновград,чрез адв.Лалка Арнаудова-Минцева против определение № 1162/17.07.20г. постановено по в.гр.д.№ 519/20г. на Окръжен съд Пловдив,6-ти гр.с. в частта с която е оставена без разглеждане молбата по чл. 248 ал.1 ГПК на Т.П. за изменение на решение № 518/27.05.20г. по в.гр.д.№ 519/2020г. по описа на ПОС.Иска се отмяна на определението в обжалваната част и постановяване на ново с което да се остави без уважение искането на другата страна за осъждане на Т.П. да и заплати разноски,както и да бъде освободен от заплащане на разноски пред всички инстанции,въпреки,че е освободен от заплащането им още в първата инстанция,което важи до приключване на делото.Съображенията са,че след като е освободен от заплащане на разноски в производството,не носи отговорност за разноските на другата страна при неблагоприятен изход на делото.От друга страна е направил възражение за прекомерност на адвокатското възнаграждение.
Постъпил е отговор от А. Г. П. , в който се поддържа становище,че жалбата е неоснователна.
Частната жалба е подадена в срок от лице имащо право на жалба и е процесуално допустима, а по същество неоснователна по следните съображения:
На 27.05.2020г. е постановено необжалваемо решение № 518 по в.гр.д.
№ 519/2020г. по описа на Пловдивския окръжен съд. Искане за допълване или изменение по чл. 248 ГПК на необжалваемо решение може да се направи в едномесечен срок от постановяването му. В случая този срок е изтекъл на 29.06.2020г.,а искането по чл. 248 ГПК е изпратено по пощата на 03.07.20г.,тоест извън срока и правилно е оставено без разглеждане.
1
Подадената жалба против определението следва да се остави без уважение.
Воден от горното съдът,
ОПРЕДЕЛИ:
ОСТАВЯ БЕЗ УВАЖЕНИЕ частна жалба вх.№ 23033/12.08.20г. на
Т.А.Т. против определение № 1162/17.07.20г. постановено по в.гр.д.№ 519/20г. на Окръжен съд Пловдив,6-ти гр.с. в частта с която е оставена без разглеждане молбата по чл. 248 ал.1 ГПК на Т.П. за изменение на решение № 518/27.05.20г. по в.гр.д.№ 519/2020г. по описа на ПОС.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване с частна жалба пред ВКС в едноседмичен срок от съобщаването му.
Председател: _______________________
Членове:
1. _______________________
2. _______________________
2