Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 100 от 29.05.2023, Административен съд - Кърджали

Съд
Административен съд - Кърджали
Дело
Касационно административно дело 190/2023
Вид
Определение № 100
Подписан
29.05.2023
В сила
07.06.2023
Състав
АЙГЮЛ АПТУЛА ШЕФКИ, АНГЕЛ МАВРЕВ МОМЧИЛОВ, МАРИЯ КИРИЛОВА БОЖКОВА

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ гр.Кърджали, 29.05.2023 г.

Административен съд - Кърджали в закрито заседание на двадесет и девети май през две хиляди и двадесет и трета година в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

АНГЕЛ МОМЧИЛОВ

ЧЛЕНОВЕ:

АЙГЮЛ ШЕФКИ

МАРИЯ БОЖКОВА като разгледа докладваното от съдия Шефки кад №190/2023 г. по описа на КАС и за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е по реда на чл. 213а от Административнопроцесуалния кодекс (АПК).

Делото е образувано по повод касационна жалба от П.Д.С. от ***, срещу Решение №59/22.03.2023 г., постановено по анд №92/2023 г. по описа на РС – Кърджали.

С разпореждане

№354/09.05.2023 г., подадената касационна жалба е оставена без движение и на жалбоподателя е указано, в

7-дневен срок от съобщението да отстрани нередовностите в жалбата си, като представи в деловодството на съда касационна жалба, приподписана от адвокат, с приложено пълномощно за приподписването, а в случай, че жалбоподателят има юридическа правоспособност- да представи удостоверение за юридическа правоспособност.

Указани са и последиците от неотстраняване на нередовностите в посочения срок.

Видно от данните по делото, разпореждането е редовно връчено на 10.05.2023 г. и 7-дневният срок за изпълнение на указанията е изтекъл на 17.05.2023 г., сряда – присъствен ден.

В указания срок жалбоподателят не е отстранил указаните му нередовности, поради което и на основание чл. 213а, ал. 6, т. 2 от АПК, жалбата ще следва да се остави без разглеждане, а производството по делото да бъде прекратено.

Водим от горното и на основание чл. 213а, ал.6, т.2 от АПК, съдът О П Р Е Д Е Л И:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ касационната жалба на П.Д.С. срещу Решение №59/22.03.2023 г., постановено по анд №92/2023 г. по описа на РС – Кърджали.

ПРЕКРАТЯВА производството по кад № 190/2023 г. по описа на Административен съд-Кърджали.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния административен съд, в 7-дневен срок от съобщаването му.

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ЧЛЕНОВЕ: 1.

2.