Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 121836 от 04.08.2025, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 3650/2025
Вид
Разпореждане № 121836
Подписан
04.08.2025
В сила
04.08.2025
Състав
ИВЕЛИНА МАРИНОВА СИМЕОНОВА

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 121836 гр. С., 04.08.2025 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 48 СЪСТАВ, в закрито заседание на четвърти август през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:

Председател: ИВЕЛИНА М. СИМЕОНОВА като разгледа докладваното от ИВЕЛИНА М. СИМЕОНОВА Гражданско дело № 20251110103650 по описа за 2025 година намери следното:

Производството по делото е образувано по искова молба с вх. № 25000396/14.01.2025 г., подадена от С. Д. С. и Л. С. Т..

С разпореждане № 70473/30.04.2025 г. съдът е констатирал, че подадената искова молба е нередовна, поради което е дал възможност на ищците в едноседмичен срок от съобщението, с писмена молба с препис за насрещната страна, да отстранят констатираните нередовности, а именно: 1/ да посочат своите ЕГН; 2/ да посочат ответниците с три имена и адрес за призоваване; 3/ да посочат дали претендират сумата от по 1000 лв. солидарно или разделно от ответниците, като в случай, че вземанията се претендират солидарно - да посочат от къде произтича солидарността; в случай, че вземанията се претендират при условията на разделност - да посочат каква част от претенцията дължи всеки ответник на всеки ищец; 4/ да представят документ за внесена по сметка на Софийски районен съд държавна такса в размер на 180 лв.; 5/ да представят препис от исковата молба и приложенията към нея за връчване на ответниците. Изрично са указани неблагоприятните последици от неизпълнението на указанията на съда в срок – че исковата молба ще бъде върната и производството по делото ще бъде прекратено на основание чл. 129, ал. 3 ГПК.

Преписи от разпореждането са връчени на ищците на посочения в исковата молба съдебен адрес: гр. С., ж. к. „М. – 1А“, бл. 504, вх. А, ет. 1, ап. 1, на 27.06.2025 г., но указанията не са изпълнени в дадения срок, който е изтекъл на 04.07.2025 г., и до настоящия момент, нито е подадена молба за продължаване на срока за изпълнението им.

При това положение и на основание чл. 129, ал. 3 ГПК исковата молба следва да бъде върната, а производството по делото - прекратено.

Така мотивиран, СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД

РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА искова молба с вх. № 25000396/14.01.2025 г., подадена от С. Д. С. и Л. С. Т..

ПРЕКРАТЯВА производството по гр. д. № 3650/2025 г. по описа на СРС, 48 състав.

РАЗПОРЕЖДАНЕТО подлежи на обжалване от ищците с частна жалба пред Софийски градски съд в едноседмичен срок от връчването му.

1

Съдия при Софийски районен съд: _______________________

2