Протоколно определение № 16656 от 05.10.2023, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Административно наказателно дело 8732/2023
- Вид
- Протоколно определение № 16656
- Подписан
- 05.10.2023
- В сила
- 04.10.2023
- Състав
- ЦВЕТЕЛИНА ЗАХАРИЕВА МИХАЙЛОВА
ПРОТОКОЛ
№ 16656 гр. София, 04.10.2023 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 133 СЪСТАВ, в публично заседание на двадесет и седми септември през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: ЦВЕТЕЛИНА З. МИХАЙЛОВА при участието на секретаря АЛБЕНА Г. МАРИНОВА
Сложи за разглеждане докладваното от ЦВЕТЕЛИНА З. МИХАЙЛОВА Административно наказателно дело № 20231110208732 по описа за 2023 година.
На именното повикване в 11:30 часа се явиха:
ЖАЛБОПОДАТЕЛЯТ Е. Г. П., редовно призован, не се явява, представлява се от адвокат И. с пълномощно по делото.
ВЪЗЗИВАЕМАТА СТРАНА Началник на отдел КОНТРОЛ ПО РЕПУБЛИКАНСКАТА ПЪТНА МРЕЖА редовно призован, представлява се от юрисконсулт Николов с пълномощно по делото.
АКТОСЪСТАВИТЕЛЯТ К. С. К., редовно призован, явява се лично.
Адвокат И. – НП е получено по пощата с обратна разписка, която би следвало да бъде в АПИ. Жалбата е подадена на ръка в деловодството на АПИ. Да се даде ход на делото.
ВЪЗЗИВАЕМАТА СТРАНА: Да не се дава ход на делото, а същото да се прекрати поради изтичане на срока за подаване на жалбата.
СЪДЪТ намери, че настоящото производство следва да бъде прекратено и жалбата върната на жалбоподателя като просрочена. На лист 10 от делото е известие за доставяне, според което жалбоподателят е получил НП на 18.05.2023 г. Съобразно заявеното от адвокат И. днес, жалбата е подадена на ръка в деловодството на АПИ, като, видно от поставения входящ печат, това е станало на 02.06.2023 г. Същевременно, срокът за обжалване е изтекъл на 01.06.2023 г., работен ден четвъртък. Ето защо, подадената на 02.06.2023 г. жалба се явява просрочена.
С горните мотиви,
СЪДЪТ
ОПРЕДЕЛИ:
1
ПРЕКРАТЯВА производството по НАХД № 8732/2023 г. по описа на СРС, НО, 133 състав.
ВРЪЩА жалбата на Е. Г. П.
Определението подлежи на жалба и протест в 7-дневен срок от днес пред АССГ.
Протоколът е изготвен в съдебно заседание, което приключи в 11,40 часа.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________ Секретар: _______________________
2