Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Протоколно определение № 16656 от 05.10.2023, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Административно наказателно дело 8732/2023
Вид
Протоколно определение № 16656
Подписан
05.10.2023
В сила
04.10.2023
Състав
ЦВЕТЕЛИНА ЗАХАРИЕВА МИХАЙЛОВА

ПРОТОКОЛ

№ 16656 гр. София, 04.10.2023 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 133 СЪСТАВ, в публично заседание на двадесет и седми септември през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Председател: ЦВЕТЕЛИНА З. МИХАЙЛОВА при участието на секретаря АЛБЕНА Г. МАРИНОВА

Сложи за разглеждане докладваното от ЦВЕТЕЛИНА З. МИХАЙЛОВА Административно наказателно дело № 20231110208732 по описа за 2023 година.

На именното повикване в 11:30 часа се явиха:

ЖАЛБОПОДАТЕЛЯТ Е. Г. П., редовно призован, не се явява, представлява се от адвокат И. с пълномощно по делото.

ВЪЗЗИВАЕМАТА СТРАНА Началник на отдел КОНТРОЛ ПО РЕПУБЛИКАНСКАТА ПЪТНА МРЕЖА редовно призован, представлява се от юрисконсулт Николов с пълномощно по делото.

АКТОСЪСТАВИТЕЛЯТ К. С. К., редовно призован, явява се лично.

Адвокат И. – НП е получено по пощата с обратна разписка, която би следвало да бъде в АПИ. Жалбата е подадена на ръка в деловодството на АПИ. Да се даде ход на делото.

ВЪЗЗИВАЕМАТА СТРАНА: Да не се дава ход на делото, а същото да се прекрати поради изтичане на срока за подаване на жалбата.

СЪДЪТ намери, че настоящото производство следва да бъде прекратено и жалбата върната на жалбоподателя като просрочена. На лист 10 от делото е известие за доставяне, според което жалбоподателят е получил НП на 18.05.2023 г. Съобразно заявеното от адвокат И. днес, жалбата е подадена на ръка в деловодството на АПИ, като, видно от поставения входящ печат, това е станало на 02.06.2023 г. Същевременно, срокът за обжалване е изтекъл на 01.06.2023 г., работен ден четвъртък. Ето защо, подадената на 02.06.2023 г. жалба се явява просрочена.

С горните мотиви,

СЪДЪТ

ОПРЕДЕЛИ:

1

ПРЕКРАТЯВА производството по НАХД № 8732/2023 г. по описа на СРС, НО, 133 състав.

ВРЪЩА жалбата на Е. Г. П.

Определението подлежи на жалба и протест в 7-дневен срок от днес пред АССГ.

Протоколът е изготвен в съдебно заседание, което приключи в 11,40 часа.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ Секретар: _______________________

2