Определение № 167 от 02.02.2022, Административен съд - Пловдив
- Съд
- Административен съд - Пловдив
- Дело
- Административно дело 3157/2021
- Вид
- Определение № 167
- Подписан
- 02.02.2022
- Състав
- ДАРИНА СТОЙКОВА МАТЕЕВА
Цитирани разпоредби
- чл.18а,ал.9 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.151 ал.2 · Данъчно-осигурителен процесуален кодекс
- §2 · Данъчно-осигурителен процесуален кодекс
О П Р Е Д Е
Л Е Н И Е
№.167 гр. Пловдив, 02.02.2022 год.
В ИМЕТО
НА НАРОДА
АДМИНИСТРАТИВЕН
СЪД - ПЛОВДИВ, в закрито заседание на втори февруари през две хиляди двадесет и втора година в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ:ДАРИНА МАТЕЕВА като разгледа докладваното от Председателя адм. дело № 3157 по описа за 2021 год., констатира следното:
Производството по делото е образувано по жалба на С.А.А.,ЕГН ********** *** против Ревизионен акт № Р-16001620005491 -091-001/10.09.2021г.,потвърден с Решение № 587/10.11.2021г. на Директор на дирекция „Обжалване и данъчно-осигурителна практика“-гр.Пловдив.
Съдът е констатирал ,че жалбоподателят не е внесъл ДТ от 10 лева по сметка на Административен съд -Пловдив,като е било указано да стори това в 7-дневен от съобщаване на Разпореждане от 10.12.2021г.
Видно е,че е било изпратено съобщение на адреса на жалбоподателя,посочен в жалбата.Съобщението е върнато в цялост с отбелязване ,че лицето не може да бъде намерено.
Служебно е изискана справка за постоянен и настоящ адрес на С.А.А..Видно е,че постоянният и настоящ адрес на лицето съвпадат с този,на когото същото е било призовано/адреса,посочен в жалбата/.
Съдът е разпоредил жалбоподателя да бъде призован по реда на чл.18а,ал.9 от АПК във връзка с §2 от ДР на ДОПК-чрез залепване на уведомление на вратата или пощенската кутия на адреса.
Такова уведомление е залепено на 13.01.2022г. и до настоящия момент не е потърсено.В законоустановения 7-дневен срок за изправяне на нередовностите,изтекъл на 20.01.2022г.,жалбоподателят не е отстранил нередовностите на жалбата си.Това не е сторено и до този момент.
Съдът намира,че в указания преклузивен срок жалбоподателят не е отстранил нередовностите на жалбата си ,поради което и на основание чл.151 ал.2 от ДОПК жалбата ще следва да се остави без разглеждане, а производството по делото да бъде прекратено.
Предвид гореизложеното и на основание чл.151, ал.2 от ДОПК, съдът О П Р Е Д Е Л И :
ОСТАВЯ БЕЗ
РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба на С.А.А.,ЕГН **********
*** против Ревизионен акт № Р-16001620005491 -091-001/10.09.2021г.,потвърден с Решение № 587/10.11.2021г. на Директор на дирекция „Обжалване и данъчно-осигурителна практика“-гр.Пловдив.
ПРЕКРАТЯВА адм. дело №3157/2021 година,Първо отделение,I състав, Административен съд-Пловдив.
Определението може да се обжалва пред Върховен административен съд в седемдневен срок от съобщаването му.
СЪДИЯ: